Звітна конференція ВОСТР 2023 року

 26 листопада 2023 року базі Ліцею №27 ВМР відбулась щорічна звітна конференція Вінницького обласного спортивно-технічного радіоклубу (вулиця Ватутіна 42). В роботі конференції взяло участь 21 радіоаматор (безпосередньо присутніх 19 членів клубу плюс 2  співчуваючих). Робота конференції проводилась за затвердженим Порядком денним (опублікований в №22 газети).

З вітальним словом до делегатів конференції звернувся голова Ради громадської організації „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб” Валерій Марценюк (UT8NV). Він повідомив, що ця конференція підводить підсумок діяльності Вінницького обласного радіоклубу за період, що пройшов з осінньої конференції 2021 року. Робота конференції розпочалась з доповіді голови ради В.Марценюка (UT8NV). Він повідомив наступне.

Як ви знаєте, на конференції 2021 року ми підвели підсумки основних наших спортивних заходів відповідно до Плану діяльності радіоклубу на 2021 рік та затвердили План заходів на 2022 рік.. В той же час, відповідно до плану діяльності Вінницького обласного радіоклубу (ВОСТР) у 2022 році, основні заходи, а це три змагання та науково-технічна конференція до 110-річчя зародження радіоаматорства в Україні, повинні були розпочинатись з 9 березня змаганням Тарас Шевченко та днями активності до 6-ї річниці утворення обласного радіоклубу. Потім мав відбутись „Кубок Жидковського”, а в травні-червні змагання UR110 та науково-технічна конференція до 110-річчя зародження радіоаматорства в Україні. На жаль, нашим планам завадила реалізуватись агресія Рашистану під проводом тепер вже 200-го Путлера і вищезгадані заходи довелось скасувати. Тим більше, що 23 лютого указом Президента було введено надзвичайний стан. Цим указом з невідомих причин була введена заборона на радіоаматорську діяльність. Ця заборона проіснувала місяць, а далі почав діяти наступний указ про введення воєнного стану.

Після вивчення Закону „Про воєнний стан в Україні” стало зрозуміло, що він не передбачає тотальної заборони на радіоаматорську діяльність по усій Україні, а перекладає рішення щодо заборони на обласні військові адміністрації. Тому 5 травня 2022 року було направлено запит на Вінницьку Обласну військову адміністрацію з цього приводу. Отримавши 11 травня відповідь про відсутність заборони наш радіоклуб розпочав роботу в ефірі з проведення 15 травня „круглого столу” ВОСТР. За прикладом нашого радіоклубу послідували інші радіоклуби України і на сьогоднішній день в ефірі працюють практично усі області. 22 жовтня 2023 року з рахунку ВОСТР було перераховано через Національний банк 3 тисячі гривень внесків 2022 року на потреби ЗСУ. Також в жовтні ми прийняли рішення про відтермінування звітно-виборної конференції до завершення війни і розпочали приймання членських внесків 2023 року. Заплановано основну частину цих внесків перерахувати на потреби ЗСУ та проекти з виготовлення зброї відплати. Детальніше з цього приводу нам доповість відповідальний за цю роботу член ради US0NZ.

Після повідомлення Національної комісії з електронних комунікацій з листопада 2022 року ми розпочали роботу над проектом нового Регламенту. Для цього при Вінницькому обласному радіоклубі була створена ініціативна група, яка підготувало пропозиції до його покращення. На жаль, Національна комісія проігнорувала більшість із них. Єдиним важливим досягненням я вважаю введення в текст нового регламенту пункту 7  в Розділі 3, який дозволяє навчати молодих радіоаматорів на будь якому робочому місці радіостанції категорї А, у яку до речі  тепер потрапили усі радіоаматори колишньої другої категорії.

Основна діяльність нашого радіоклубу  у 2023 році проводилась за базовими пунктами плану 2022 року. Так періодично проводились засiдання Ради ГО «Вiнницький ОСТР”. Останні два засідання у жовтні та листопаді були присвячені поточній діяльності  організації та підготовці очної конференції.

Протягом року здійснювалась органiзацiя приймання членських внесків з одночасним перерахуванням їх основної частини на потреби Збройних сил Украни. Окремі члени клубу перераховували на ці потреби від 200 до 2000 грн. Так хочу подякувати UT7NS, UT8NP, UR5NET, які перерахували по 500 грн. А UR5NLL взагалі перерахував 2000 грн. Детальніше з цього приводу нам доповість відповідальний за цю роботу член ради US0NZ.

Проводилось ведення облiку коштiв органiзацiї, взаємодiя з державними органами та здача рiчної звiтностi ГО ,,ВОСТР” за 2022 рік. На жаль, не усі члени клубу вирішили підтвердити своє членство і не сплатили внески 2023 року. Протягом року також здійснювався прийом нових  членiв ГО ,,Вiнницький ОСТР”. Так із травня по листопад 2023 року заяви на вступ до клубу подали 12 радіоаматорів, в тому числі і з інших областей.

Завдячуючи члену ради Олександру US0NZ усі два роки активно проводились ,,круглі столи” Вінницького обласного радiоклубу. З літа 2023 року до цього процесу долучився і UT7NS. Наші „круглі столи” збирають від 30 до 50 учасниів, причому не тільки із Вінницької області.

Висвiтлення дiяльностi обласного радiоклубу та iншої актуальної i цiкавої iнформацii постійно здійснювалось в газеті „Радіоінформ” та на моєму сайті www.mwp.org.ua. На жаль, судячи з усього з наступного 2024 року газета перестане виходити. Чому це станеться – думаю усім зрозуміло, а детальніша інформація є на моєму сайті www.mwp.org.ua. .

Опісля введення в дію Нового регламенту здійснюється постійна координацiя членiв ГО „ВОСТР” із взаємодії з УДЦР (отримання та продовження дозволiв). Ми створили КТК від нашої організації під керівництвом UT7NS і воно буде надавати організаційну допомогу членам клубу. Не члени організації повинні звертатись прямо до філії УДЦР відповідно до норм Регламенту.

Протягом цих двох років війни ми здійснювали вітання ювілярів шляхом надсилання ювілейних грамот. Загалом надіслано  16 грамот таkим членам клубу. У 2022 році це були US5NAK, US5NAE, US5NBR, US3NUK, UR5NIG, US0NI, UR5NR, UT4NR. У 2023 році -   US0NZ, US0NY, UT0NN, US5NMA, UT3NH.

На цьому я завершу свою доповідь та передаю слово UT7NS.   

Володимир Гнатовський (UT7NS) повідомив, що за рік із життя пішло 8 радіоаматорів. В тому числі загинув на війні радіоаматор з Томашпільського району Зінів Олександр Васильович US5NBQ. Дякуючи новому ведучому US0NZ розпочинаючи із 15 травня 2022 року регулярно проводились „круглі столи” нашого радіоклубу в роботі яких приймають участь від 30 до 50 радіоаматорів не тільки із Вінницької, а й з Львівської, Волинської, Черкаської, Хмельницької, Житомирської, Кіровоградської та інших областей України. UT7NS розповів що у поточному році після приняття нового Регламенту відновилась робота КТК створеного при Вінницькій філїї УДЦР. На засіданні КТК від 26 жовтня пройшли екзаменування 8 радіоаматорів і вже отримали свої ліцензії. Іще 7 радіоматорів продовжили свої дозволи на наступних 10ть  років і перейшли із 2-ї категорії до категорії А.

Член Ради клубу Олександр Голумб’євський US0NZ описав свою роботу у частині по відновленню роботи „круглого столу” ГО ВОСТР та у частині збору членських внесків 2023 року. Основна частина цих внесків була перерахована на підтримку ЗСУ та створення зброї відплати. Повідомив про те, що практично усі „круглі столи” записувались та розповсюджувались у мережі Інтернет. Запропонував закінчувати роботу „круглого столу” до 8.00.

По наступному пункту Порядку денного голова Ради доповів делегатам конференції про існуючий стан із коштами організації і про проведені витрати. Конференція затвердила „Акт доходів та витрат за 2023 рік”. В подальшому із врахуванням наявності залишку коштів на рахунку організації делегати підтримали пропозицію Ради організації залишити розмір членського внеску 100 грн. на 2024 рік.

До відома присутніх головою ради було доведено список 14 нових членів клубу та членів, членство яких призупинено внаслідок боргу із здачі внесків. Новий член клубу із Хмельницької області Вячеслав Білан US7TX запропонував розширити діяльність клубу на Хмельницьку та Житомирську області, території яких курує Вінницька філія УДЦР.

В подальшому конференція затвердила План діяльності на 2024 рік і час початку інформаційної частини „круглого столу” о 7.30 укр. 

На цьому робота онференції Вінницького обласного спортивно-технічного радіоклубу була завершена.

 

Звітна конференція ВОСТР 2021 року

 

31 жовтня 2021 року базі школи №27 ВМР відбулась щорічна звітна конференція Вінницького обласного спортивно-технічного радіоклубу (вулиця Ватутіна 42). В роботі конференції взяло участь 25 радіоаматорів (безпосередньо присутніх 13 членів клубу плюс 5 за дорученнями і 7  співчуваючих).

 

Порядок денний конференції:

1.Реєстрація учасників (з 9.00 до 10.30).

2.Відкриття конференції, обрання президії (10.30).

3. Звіти голови та членів ради ГО „ВОСТР” про діяльність організації за 2021 рік.

4. Затвердження „Акту доходів та витрат коштів ГО „ВОСТР” за 2021 рік..

5. Затвердження розміру членських внесків на 2022 рік.

Перерва (приймання членських внесків та заяв на вступ в організацію, радіовиставка).

6. Обговорення пропозицій та затвердження плану роботи ГО „ВОСТР” на 2022 рік.

7. Нагородження членів клубу за участь у заходах клубу.

8. Виступи радіоаматорів, різне.

8. Дружній фуршет                    

 

З вітальним словом до делегатів конференції звернувся голова Ради громадської організації „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб” Валерій Марценюк (UT8NV). Він повідомив, що ця конференція підводить підсумок діяльності Вінницького обласного радіоклубу за період, що пройшов з осінньої конференції 2020 року. Після обрання президії у складі UT8NV, UT7NY та UT7NS робота конференції розпочалась з доповіді голови ради В.Марценюка (UT8NV). Він повідомив, що у звітному періоді відповідно до плану діяльності,  здійснювалась поточна робота та проведено ряд заходів, а саме:

1. Проведено чотири засідання Ради обласного радіоклубу, на яких розглядались поточні питання виконання плану діяльності, здійснювалось формування бюджету доходів та витрат, здійснювалась взаємодія з нашими базовими організаціями.

2. Протягом року здійснювалась органiзацiя приймання, вибуття та облiку членiв ГО ,,Вiнницький ОСТР”, вівся облiк коштiв органiзацiї, була здана рiчна звiтність ГО ,,ВОСТР” за 2021 рік, а також внесені доповнення в реєстраційні документи щодо, так званих, „кінцевих бенефіціарів”. За попередніми даними загальна кількість членів клубу станом на сьогодні складає 81 чоловік. Із цієї кількості членство в клубі тимчасово призупинено у звязку з не сплатою членських внесків 4 членами клубу: UT8NT; UT4NY;  US5NKE, US5NQD.

3. Регулярно проводились „круглі столи” радіоаматорів обласного радіоклубу, на які підходили радіоаматори не тільки із Вінницької, а також і з інших областей.

4. Діяльність обласного радiоклубу та інша актуальна iнформацiя постійно висвітлювалась на сайті газети „Радіоінформ” і в самій газеті.

5. Успішно проведені заплановані на 2021 рік спортивно-аматорські заходи. Першими в березні були проведені дні активності ВОСТР присвячені 5-річному ювілею нашого радіоклубу. Працювала спеціальна радіостанція ЕМ5N. Були проведені змагання „Кубок Жидковського 2021” та меморіальне змагання „Згадаємо друзів UR109”. Підведені підсумки днів  активності та змагань і розіслані нагороди не членам клубу. На жаль, підведення підсумків по Кубку Жидковського” було проведено із значним запізненням, але вже проведене і зараз готується розсилка нагород.

6. Здійснювалось поточне забезпечення роботи QSL-бюро шляхом отримання, видачі та відправки пошти.

7. Здійснювалась участь обласної колективної радiостанцiї UR4NWA у змаганнях та польових днях.

8. Забезпечувалась координацiя взаємодiї членiв ГО „ВОСТР” з УДЦР щодо отримання та продовження дозволiв.

9. Проводились регулярні привiтання членiв ГО ,,ВОСТР” з ювiлеями. В цьому році ювілейні грамоти були надіслані пятьом членам організації.

В подальшому слово було надано заступнику голови Ради Валентину Пращуку (UT7NY), який повідомив, що за звітний період він, як член ради, брав активну участь у проведені „круглих столів” обласного радіоклубу, організовував поїздки на „польові дні” у яких членами оганізації отримані непогані результати.  Окрім того, він приймав участь у обміну QSL-картками та забезпечував установку антен і другого робочого місця шкільної колективки UR4NXL. Витупаючий довів до відома присутніх своє бачення ситуації в ГС ВРЛ.

Володимир Гнатовський (UT7NS) повідомив, що за рік із життя пішло 12 радіоаматорів. В тому числі 2 члени клубу UR5NV, US5NMN. Проведено біля 50 „круглих столів” в роботі яких приймають участь 40-50 радіоаматорів не тільки із Вінницької, а й з інших областей України. UT7NS розповів о у поточному році відновилась робота КТК, на засіданнях яких за рік було відкрито 5 радіостанцій 3-ї категорії, підвищено категорії до 2-ї і до 1-ї – двом операторам. Виступаючий запропонував оцінити роботу ради клубу, як задовільну.

Володимир Бурдейний (UR5NLA) розповів про свою діяльність, як відповідального за проведення спортивно-аматорських заходів. Протягом року було організована участь членів клубу і співчуваючих у Днях активності до 5-ї річниці утворення клубу, робота СПС EN5N (проведено більше 2 тис. зв’язків), „Кубок Жидковського 2021”, „Меморіалі „Згадаємо друзів” UR109””.  Аркадій Прибега (UR5NV) розповів про роботу з молодіжними колективними радіостанціями в ПТУ №7 та Міському палаці дітей і юнацтва.

По наступному пункту Порядку денного голова Ради доповів делегатам конференції про існуючий стан із коштами організації і про проведені витрати. Конференція затвердила „Акт доходів та витрат за 2021 рік”.В подальшому із врахуванням наявності залишку коштів на рахунку організації делегати підтримали пропозицію Ради організації встановити розмір членського внеску 50 грн. Після оголошення перерви було здійснено приймання членських внесків та заяв на вступ, як в ГО „ВОСТР” (прийнято іще 3 нових членів організації – загальна їх кількість досягла 81).

Після перерви у відповідності до Порядку денного, конференція перейшла до плану діяльності організації на 2021 рік, В подальшому відбулось нагородження окремих радіоаматорів за результатами виконання Плану заходів 2021 року. У різному слово для виступу взяли UT7NY та UR5NJW.

 

Щорічна зустріч радіоаматорів Вінниччини завершилась фуршетом у дружньому спілкуванні за столом одного із приватних помешкань мікрорайону Тяжилів.

 

 

Звітна конференція ВОСТР 2020

Конференція пройшла 8-го листопада, за рішенням скайп-Ради радіоклубу від 30 жовтня 2020 року, в режимі „круглого столу”. Реєстрація учасників відбулась з 07.45 до 08.00 укр., початок роботи о 08.00 укр.

 

Порядок денний конференції

1.Реєстрація учасників.

2.Відкриття конференції.

3. Звіти голови та членів ради ГО „ВОСТР” про діяльність організації за 2020 рік.

4. Затвердження „Акту доходів та витрат коштів ГО „ВОСТР” за 2020 рік.

5. Затвердження рішення Ради щодо звільнення членів клубу від здачі членських внесків за 2021 рік.

6. Обговорення пропозицій та затвердження плану роботи ГО „ВОСТР” на 2021 рік.

7. інформація про дні активності та спортивні заходи 2020 року. Порядок нагородження членів клубу за активну роботу та участь у спортивних заходах.

8.Виступи членів клубу та оцінка роботи ради.

    Запис конференції можна прослухати тут: http://radioinform.vn.ua/attach/rt03.wav  

 

Про план діяльності ВОСТР на 2021 рік

Конференція 8 листопада затверджено наступний план роботи.

1. Проведення засiдань Ради ГО «Вiнницький ОСТР”.

2. Відзначення п’ятої річниці заснування обласного радіоклубу шляхом роботи СПС ЕМ5N з 1 по 30 березня 2021 року.

3. Пiдготовка та проведення конференцій членів ГО „ВОСТР”.

4. Органiзацiя приймання, вибуття та облiку членiв ГО ,,Вiнницький ОСТР”.

5. Проведення ,,круглих столiв” Вінницького обласного радiоклубу.

6. Висвiтлення дiяльностi обласного радiоклубу та iншої актуальної i цiкавої iнформацii в газеті та на сайті “Радіоінформ”.

7. Органiзацiя та проведення спортивно-аматорських заходiв (,,Кубок Сергiя Жидковського-2021”, ,,UR-108 Згадаємо друзiв...”).

8. Органiзацiя та проведення щорiчного радiоаматорського фестивалю ,,Степашки - 2021”.

9. Взаємодiя з Вiнницьким вищим мiжрегiональним професiйним училищем і школою №27 у частинi органiзацiї роботи колективних радiостанцій UR4NXL і UR4NWF.

10. Поточне забезпечення роботи QSL-бюро ВП ГС ВРЛ.

11. Участь обласної колективної радiостанцiї UR4NWA у змаганнях та польових днях.

12. Органiзацiйна та правова пiдтримка радiоаматорiв Вiнниччини,

13. Координацiя взаємодiї членiв ГО „ВОСТР” з УДЦР (отримання та продовження дозволiв).

14. Вiтання членiв ГО ,,ВОСТР” з ювiлеями.

15. Ведення облiку коштiв органiзацiї, взаємодiя з державними органами та здача рiчної звiтностi ГО ,,ВОСТР”.

 

 

Про звітно-виборну конференцію ГО „ВОСТР” 2019

Валерий Марценюк, UT8NV

Конференція відбулась 10-го листопада в неділю з 10 до 13-ї години укр..за адресою Вінницьке вище міжрегіональне професійне училище (вул.Стрілецька 5). З вітальним словом до делегатів конференції звернувся голова Ради громадської організації „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб” Валерій Марценюк (UT8NV). Він повідомив, що ця конференція підводить підсумок діяльності Вінницького обласного радіоклубу за період, що пройшов з осінньої конференції 2018 року. В залі особисто зареєструвалось 39 членів організації, іще 7 членів надали свої доручення, що забезпечило легітимне прийняття рішень відповідно до вимог Статуту. Окрім членів обласного радіоклубу в залі конференції також зареєструвалось іще 26 гостей, що визначило загальну кількість присутніх цифрою 65.

Після вітального слова конференція перейшла до своєї роботи шляхом затвердження порядку денного та обрання мандатно-лічильної комісії. Була обрана мандатно-лічильна комісія у складі UR5NJW   та UR5NMK, яка повідомила, що мандати для голосування (з урахуванням наданих доручень) отримали 46 членів обласного радіоклубу. В подальшому був оголошений та затверджений наступний Порядок денний конференції:

1.Реєстрація учасників та вручення мандатів для голосування.

2.Відкриття конференції, обрання президії та лічильної комісії.

3. Звіти голови та членів ради ГО „ВОСТР” про діяльність організації за 2019 рік.

4. Затвердження „Акту доходів та витрат коштів ГО „ВОСТР” за 2019 рік..

5. Вибори нового голови Ради ГО „ВОСТР”.

6. Затвердження розміру членських внесків на 2020 рік.

Перерва (приймання членських внесків та заяв на вступ в організацію, радіобазарчик, різне)

6. Затвердження, за поданням вибраного голови ради, нового складу членів Ради ГО "ВОСТР" та розподілу їх обов’язків.

7. Обговорення пропозицій та затвердження плану роботи ГО „ВОСТР” на 2019-2020 рік (дивись вкладений файл).

8. Нагородження членів клубу за активну роботу та участь у спортивних заходах. Різне.

9. Дружній фуршет

 

Після обрання президії у складі UT8NV, UT7NY та UT7NS робота конференції розпочалась з доповіді голови ради В.Марценюка (UT8NV). Він повідомив, що у звітному періоді відповідно до плану діяльності,  здійснювалась поточна робота та проведено ряд заходів, а саме:

1. Проведено шість засідань Ради обласного радіоклубу, на яких розглядались поточні питання виконання плану діяльності, здійснювалось формування бюджету доходів та витрат, здійснювалась взаємодія із державними обласними структурами та нашими базовими організаціями (ПТУ та школа №27).  

2. Протягом року здійснювалась органiзацiя приймання, вибуття та облiку членiв ГО ,,Вiнницький ОСТР”, ведення облiку коштiв органiзацiї, здача рiчної звiтностi ГО ,,ВОСТР”.

3. Регулярно проводились „круглі столи” радіоаматорів Вінниччини і здійснювалась координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів.

4. Діяльність обласного радiоклубу і інша актуальна iнформацiя висвітлювалась на сайтi UT0NN для радiоаматорiв Вiнниччини та в газеті „Радіоінформ”.

5. Успішно проведені спортивно-аматорські заходи у частині організації радіоаматорських змагань „Кубок Жидковського 2019”, меморіального змагання „Згадаємо друзів”. Цього року наша ГО ВОСТР 9 березня 2019 святкувала свій третій день народження. Тому в план заходів 2019 року до цієї дати було включено дні активності та змагання „Тарас Шевченко 205”.

6. Здійснювалось поточне забезпечення роботи QSL-бюро шляхом отримання, видачі та відправки пошти.

7. Не зважаючи на відсутність підтримки владних структур, зусиллями ради та окремих членів організації і спонсорів у 2019 році вдалось організувати роботу двох гуртків операторів аматорської служби зв’язку в школі №27 та в ПТУ.

8. Проводились регулярні привiтання членiв ГО ,,ВОСТР” з ювiлеями. Ювілейні грамоти були надіслані семи членам організації, в тому числі: UT4NR (60 років), UT3NA (50 років), UT7NS (70 років), UR5NCZ (40 років), UT4NF (60 років), UR5NM (70 років), UT3NW (60 років).

За період з попередньої конференції заяви на членство у клуб подали сім радіоаматорів: Корінюк Василь Степанович UR5NFF; Корінюк Сергій Васильович UR5NFG; Окунь Олександр Демянович UT3NO; Пилипенко Констянитин Олегович UT0NK; Головченко Олександр Федорович UT8NX; Демчишен Олександр Олександрович  UR5NMK; Терновой Олексій Андрійович UT9NL.

Була оголошена хвилина мовчання на згадку члена обласного радіоклубу: Олійника Василя Григоровича (UR5NKO), який пішов від нас у кращі світи. Також вибули із списку членів клубу іще сім радіоаматорів які протягом трьох років не сплачували членські внески та не приймали участі у діяльності клубу: Білоус С.О.  UR5NGT; Новосьолов О.І.  UR5NIE; Стахов П.Ф.  UR5NQF; Куліков О.М.  UR5NF; Лівий О.В. UT4NР; Резніченко А.Ю., UR5NCF; Шахнін Е.А. UR5NN. Таким чином при загальній кількості поданих заяв 87, за звітний період членство в клубі припинили 8 радіоаматорів. Число діючих членів клубу, згідно з реєстром станом на 10 листопада 2019 року, склало 79 радіоаматорів.

 

В подальшому слово було надано заступнику голови Ради Валентину Пращуку (UT7NY), який повідомив, що за звітний період він, як член ради, брав активну участь у проведені „круглих столів” обласного радіоклубу, допомагав членам ВОСТР в оформленні їх звітів за участь у тестах, організовував поїздки на „польові дні” у яких членами оганізації отримані непогані результати.  Окрім того, він приймав участь у налагодженні обміну QSL-картками та підготовці документів для судових розглядів. Витупаючий довів до відома присутніх своє бачення взаємовідносин ГО ЛРУ з ГС ВРЛ.

Володимир Гнатовський (UT7NS) повідомив, що за рік проведено 52 „круглих стола” в роботі яких приймають участь 40-50 радіоаматорів не тільки із Вінницької, а й з інших областей України. UT7NS розповів про роботу КТК, на засіданнях яких за рік було відкрито 6 радіостанцій 3-ї категорії, підвищено категорії до 2-ї двом операторам та до 1-ї – одному оператору. Виступаючий звернув увагу на перехід КТК до тестової процедури здачі екзаменів до чого він допомагає готуватись.

Володимир Бурдейний (UR5NLA) розповів про свою діяльність, як відповідального за проведення спортивно-аматорських заходів. Протягом року було організована участь членів клубу і співчуваючих у Днях активності до 3-ї річниці утворення клубу, робота СПС EN3N (проведено більше 2 тис. зв’язків), змаганні “Тарас Шевченко-205”, „Кубок Жидковського 2019”, „Меморіалі „Згадаємо друзів” UR107””.

Іван Синчук (UR5NV) розовів про заходи проведення щорічного хемфесту у Степашках звернув увагу на зменшення активності вінниччан у днях активності та тестах. Олександр Голумб’євський (US0NZ) повідомив, що брав участь у роботі КТК та організації хемфесту.

В подальшому було проведено голосування щодо якості роботи ГО „ВОСТР” та затвердження звіту Ради з оцінкою „добре”. По наступному пункту Порядку денного голова Ради доповів делегатам конференції про ситуацію із здачею членських внесків за 2019 рік  та існуючий стан із коштами організації і про проведені витрати. Конференція затвердила „Акт доходів та витрат за 2019 рік”.

 

Відповідно до наступного пункту Порядку денного, голова ради склав свої повноваження і передав головування члену Президії В.Гнатовському, після чого конференція перйшла до процедури обрання нового голови ради на наступний трьохрічний період діяльності організації. На початку подачі пропозицій щодо нового голови ради слово взяв UT7NY, який випередив пропозиції про подання своєї кандидатури з посиланням на сімейні обставини та запропонував продовжити повноваження на наступних три роки попереднього голови ради UT8NV. Ця пропозиція знайшла підтримку у членів організації, внаслідок чого шляхом голосування новим головою ради було переобрано В.Марценюка, UT8NV.

В подальшому із врахуванням наявності залишку коштів на рахунку організації делегати підтримали пропозицію Ради організації залишити розмір членського внеску у розмірі 100 грн. Після оголошення перерви було здійснено приймання членських внесків та заяв на вступ, як в ГО „ВОСТР” (прийнято іще 2 нових членів організації – загальна їх кількість досягла 81) так і до ГС ВРЛ.

Після перерви у відповідності до Порядку денного, конференція перейшла до розгляду питання про обрання членами ради Валентина Пращука (заступник голови, UT7NY), Володимира Гнатовського (секретар ради, UT7NS),  Василя Даниша (UT0NN), Івана Cинчука (UR5NV) та Володимира Бурдейного (UR5NLA), Олександра Голумб’євського (US0NZ). З метою посилення участі членів організації у проведенні спортивно-аматорських заходах та активізації у Вінницькій області гурткової роботи новим членом ради був обраний Аркадій Прибєга (UR5NJW)

Наступним пунктом Порядку денного стало обговорення та затвердження плану діяльності організації на 2019 рік, Після чого відбулось нагородження окремих радіоаматорів за результатами виконання Плану заходів 2019 року. Грамотою голови ради ГО ВОСТР та книгою „Трагічна любов отамана Артема” (автор Валерій Марценюк) за активну підтримку гурткової роботи у Міжрегіональному ПТУ і успішне проведення хемфесту „Степашки-2019” було нагороджено Івана Синчука (UR5NV). Також грамотою голови Ради ВОСТР і книгою „Помста привида” (автор Валерій Марценюк) був нагороджений Володимир Андрієвський (UR5NAN) за активну підтримку діяльності гуртка юних операторів аматорського радіо у школі №27. У різному слово для виступу взяли В.Березовський (UT9NT) та Аркадія Прибєга (UR5NJW).

 

Щорічна зустріч радіоаматорів Вінниччини завершилась фуршетом у дружньому спілкуванні за столом одного із Вінницьких кафе.

 

 

Про звітно-виборну конференцію ВОСТР

Конференція  відбудеться 10 листопада (неділя) у приміщенні „Вищого міжрегіонального професійного училища” за адресою м.Вінниця вул.Стрілецька, 5. Реєстрація учасників конференції з 9.00 до 10.00 укр., початок роботи о 10.00 укр.

 

Порядок денний конференції

 

1.Реєстрація учасників та вручення мандатів для голосування.

2.Відкриття конференції, обрання президії та лічильної комісії.

3. Звіти голови та членів ради ГО „ВОСТР” про діяльність організації за 2019 рік.

4. Затвердження „Акту доходів та витрат коштів ГО „ВОСТР” за 2019 рік..

5. Вибори нового голови Ради ГО „ВОСТР”.

6. Затвердження розміру членських внесків на 2020 рік.

 

Перерва (приймання членських внесків та заяв на вступ в організацію, радіобазарчик, різне)

 

7. Затвердження, за поданням вибраного голови ради, нового складу членів Ради ГО "ВОСТР" та розподілу їх обов’язків.

8. Обговорення пропозицій та затвердження плану роботи ГО „ВОСТР” на 2019-2020 рік.

9. Нагородження членів клубу за активну роботу та участь у спортивних заходах.

10. Дружній фуршет

 

 

Літня конференція ГО „ВОСТР” 2019

 

Літня конференція 2019 року пройшла 29 червня в приміщенні однієї з аудиторій Вищого міжрегіонального ПТУ (колишнє ПТУ №4) за адресою: вул.Стрілецька, 5. На жаль, цього року конференцзал був на плановому ремонті, втім це не завадило успішно провести захід. Реєстрація учасників конференції розпочалась о 9 годині за київським часом. Усього ареєструвалось 24 радіоаматори Вінниччини та один гість із Житомирської області.

Відкрив конференцію голова ради Громадської організації „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб” Валерій Марценюк (UT8NV), який привітав присутніх із черговою очною зустріччю радіоаматорів області і нагадав присутнім „Порядок денний конференції”. Він повідомив що, відповідно до „Плану діяльності”,  здійснювалась поточна робота та проведено ряд заходів.

У своїй доповіді з першого питання порядку денного голова ради ВОСТР повідомив, що:

1. Проведено чотири засідання Ради обласного радіоклубу, на яких розглядались поточні питання виконання плану діяльності, здійснювалось формування бюджету доходів та витрат, здійснювалась взаємодія з нашими базовими організаціями (ПТУ та школа №27).  

2. Протягом року здійснювалась органiзацiя приймання, вибуття та облiку членiв ГО ,,Вiнницький ОСТР”, ведення облiку коштiв органiзацiї, здача рiчної звiтностi ГО ,,ВОСТР”.

3. Здійснювалась постійна взаємодiя з Вiнницьким вищим мiжрегiональним професiйним училищем та школою №27 у частинi органiзацiї роботи колективних радiостанцiй та QSL-бюро. Весь навчальний рік в школі 27 функціонував гурток юних радіоаматорів першого року навчання. Вісім членів гуртка за результатами навчання отримали сертифікати юних операторів колективної радіостанції UR4NXL з присвоєнням кличних UW-N001 – 008.

4. Регулярно проводились „круглі столи” радіоаматорів Вінниччини і здійснювалась координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів.

5. Діяльність обласного радiоклубу та інша актуальна iнформацiя постійно висвітлювалась на сайті UT0NN та сайті газети „Радіоінформ” і в самій газеті.

6. Успішно проведені заплановані на 2019 рік спортивно-аматорські заходи. Першими з 8 по 13 березня були проведені змагання „Тарас Шевченко-205” та дні активності ВОСТР присвячені 3-річному ювілею нашого радіоклубу. Потім були проведені змагання „Кубок Жидковського 2019” та меморіальне змагання „Згадаємо друзів”. Підведені підсумки першостей днів  активності та усіх трьох загань і вже розпочата розсилка нагород. Нагороди членам нашого клубу будуть вручені сьогодні.

6. Здійснювалось поточне забезпечення роботи QSL-бюро шляхом отримання, видачі та відправки пошти.

8. Проводились регулярні привiтання членiв ГО ,,ВОСТР” з ювiлеями. В цьому році ювілейні грамоти були надіслані UR5NKO (70 років), UT4NR (60 років), UT3NA (50 років), UT7NS (70 років).

В подальшому, для надання більш детальної інформації з окремих напрямків роботи, слово було надано заступнику голови ради Валентину Пращуку, UT7NY. Виступаючий повідомив щочленами ради обласного радіоклубу протягом звітного періоду здійснювався захист немайнових прав членв ВОСТР та іх інформаційних майданчиків. Одним із таких інформаційних майданчиків є „круглий стіл” обласного радіоклубу, який за різними оцінками є чи не найкращим інформаційним майданчиком такого типу в Україні. На „круглий стіл” ВОСТР збирається в середньому біля 40 учасників, як з Вінницької області, так і з інших областей. Виступаючий повідомив про судові процеси відносно неправомірної діяльності ЛРУ, а також щодо діяльності QSL-бюро. Була надана інформація щодо надання допомоги членам ВОСТР відносно встановлення антенно-фідерних пристроїв.

Наступне слово було надано секретарю ради ВОСТР Володимиру Гнатовському UT7NS, який  свою інфрмацію розпочав з оголошення хвилини мовчання за фактом смерті члена ВОСТР Олійника Василя Григоровича з Ладижина. Він повідомив, що регулярно проводились „круглі столи” участь у яких кожен раз приймало від 40 до 50 радіоаматорів із Вінницької області та інших областей України. Ним особисто, як членом кваліфікаційної комісії делегованим ГО „ВОСТР”, здійснювалась постійна координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів. За звітний період проведена одна КТК і дозволи 3-ї категорії на роботу в ефірі отримало 2 радіоаматори, перейшов з другої в першу іще один радіоаматор.

В подальшому слово взяв член ради Олександр Голумб'євський US0NZ, який розказав про свої тестування нових розробок трансиверів. Оцінив роботу ВОСТР та „круглих столів” на добре. Член ради  Володимир Бурдейний UR5NLA розказав про проведену ним роботу у частині організації днів активності, розробки дипломів, та участі в „польових днях”. Член ради Іван Синчук розказав про підготовку хемфесту в Степашках, який цього року пройде 23-25 серпня 2019 року. Вказав на певне зниження активності щодо участі членів ВОСТР у заходах клубу. Оцінив роботу клубу на „добре”.

Наступними пунктами „Порядку денного” була інформація голови ради ВОСТР В.Марценюка щодо надходження та використання коштів, а також щодо обліку вступу та вибуття членів організації. Голова ради повідомив, що дохідна частина формується із членських внесків та перехідного залишку коштів і складає  - 12132 грн. Витратна частина складається із фінансування таких базових складових, як: організація та проведення спортивно-аматорських заходів; обладнання радіостанції в школі №27; проведення щорічного радіоаматорського фестивалю „Степашки - 2019”; поштові, організаційні та канцелярські витрати; витрати на привітання членів ГО „ВОСТР” з ювілеями. Планова витратна частина передбачена в межах 8-9 тис.грн. і буде коригуватись по факту оплати витрат.

Щодо пункту 3 „Порядку денного” голова ради повідомив, що за період з попередньої конференції вибули із списку членів клубу сім радіоаматорів, які не сплатили членські внески за три роки. Таким чином при загальній кількості поданих заяв 86, членство в клубі припинило 7 радіоаматорів. Число діючих членів клубу згідно з реєстром склало 79 радіоаматор.

В подальшому, відповідно до п.4 „Порядку денного” відбулось обговорення інформації голови та членів ради ГО „ВОСТР”. Виступив Віктор Березовський UT9NT який звернув увагу на необхідність роботи із людиною, як радіоаматором.

Після виступу В.Березовського було оголошено перерву на 20 хвилин. А після перерви було проведено нагородження 9 призерів днів активності ВОСТР, 3-х призерів „Кубку Жидковського 2018”, та 3-х призерів Меморіалу „Згадаємо друзів”.

  Окремі фото з конференції можна дивитись за адресою: www.radioinform.vn.ua/attach/foto.pdf

 

 

 

Порядок денний літньої конференції ВОСТР 2019

1. Інформація голови та членів Ради ГО „ВОСТР” про діяльність організації за перше півріччя 2019 року (члени ради).

2. Інформація голови Ради ГО „ВОСТР” про виконання доходної частини Бюджету організації та про базові показники витратної частини Бюджету на 2018 рік.

3. Оприлюднення списку членів організації які вибули внаслідок не здачі членських внесків за 2016-2019 рік, та членів організації членство яких тимчасово призупинено (UT8NV).

4. Обговорення інформації голови та членів Ради ГО „ВОСТР”, виступи радіоаматорів області.

12.00. Перерва 20 хвилин

Під час перерви проводиться доздача членських внесків в ГО ВОСТР на 2019 рік, приймання заяв (вступ, вихід, інше) а також здача фотографій тими членами організації, котрі мають бажання отримати посвідчення члена організації.

5. Нагородження за участь у днях активності ВОСТР, змаганнях „Тарас Шевченко 205”, „Кубок Жидковського 2019”, Меморіалі UR107 „Згадаємо друзів...” (UT0NN та UR5NLA).

6. Информація про діяльність ВП ГС ВРЛ у Вінницькій області (UT7NY).

7. Радіовиставка та радіобазарчик

8. Дружній фуршет

 

 

Про літню конференцію ГО „ВОСТР” 2018 року

 

Валерій Марценюк, UT8NV

Літня конференція проходила 30 червня 2018 року у комфортному приміщенні конференцзалу Вищого міжрегіонального ПТУ (колишнє ПТУ №4) за адресою: вул.Стрілецька, 5. Реєстрація учасників конференції розпочалась о 9 годині за київським часом. Незважаючи на дощову погоду, на початок роботи конференції зареєструвалось 33 її учасники. На момент завершення конференції в залі перебував 41 радіоаматор з більшості регіонів Вінницької області та гість із Білорусі EW8G (ex EW8OG).

Відкрив конференцію голова ради Громадської організації „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб” Валерій Марценюк (UT8NV), який привітав присутніх із черговою очною зустріччю радіоаматорів області. Він повідомив, що ця конференція підводить підсумок діяльності Вінницького обласного радіоклубу за період, що пройшов з попередньої осінньої конференції. Доповідач нагадав присутнім „Порядок денний конференції” та повідомив що, відповідно до „Плану діяльності”,  здійснювалась поточна робота та проведено ряд заходів.

В.Марценюк коротко доповів про ці заходи і повідомив, що: проведено шість засідань Ради обласного радіоклубу, на яких розглядались поточні питання виконання плану діяльності; здійснювалась органiзацiя приймання, вибуття та облiку членiв ГО ,,ВОСТР”, ведення облiку коштiв органiзацiї, здача рiчної звiтностi; регулярно проводились „круглі столи” радіоаматорів Вінниччини і здійснювалась координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів; діяльність обласного радiоклубу та інша актуальна iнформацiя постійно висвітлювалась на сайтi UT0NN для радiоаматорiв Вiнниччини; успішно проведені спортивно-аматорські заходи; здійснювалось поточне забезпечення роботи QSL-бюро організації; проводилась взаємодія з департаментами обласної адміністрації у частині вирішення питань відновлення в області національно-патріотичної роботи та підготовки спеціалістів зв’язку; проводились регулярні вiтання членiв ГО ,,ВОСТР” з ювiлеями.

На завершення свого виступу голова ради ГО „ВОСТР” повідомив, що члени ради приймали участь у організації та суддівстві щорічного змагання „Тарас Шевченко 204”. Він звернув увагу на те, що наступного року обласний радіоклуб буде саме 9 березня 2019 святкувати свій третій день народження і запропонував ввести в план діяльності 2019 року дні активності приурочені до цієї дати, включно із змаганням „Тарас Шевченко-205”.

В подальшому, для надання більш детальної інформації з окремих напрямків роботи, слово було надано заступнику голови ради Валентину Пращуку, UT7NY. Виступаючий повідомив що членами обласного радіоклубу здійснюються виїзди на змагання у польових умовах, а також досягнуті відмінні результати у першостях Українського контест-клубу. І з цього приводу на травневій конференції цього клубу делегатам із Вінницької області, навіть задавались запитання щодо того – як нам це усе вдається?! Однак, ці наші досягнення декому із представників, так званого, Вінницького ВП ЛРУ, дуже не подобаються. А тому діяльність керівництва ГО „ВОСТР” ними постійно піддається дискредитації. Один із цих представників UT7NW прямо заявляє, що „...керівництво ВОСТР втягує радіоаматорів у ворожнечу, пов’язану із особистими відносинами декількох осіб, а також розповсюджує неправдиву і не перевірену інформацію”. По цій темі вищезгаданим представником ВП ЛРУ у Вінницькій області на „круглих столах” радіоаматорів Вінницької області періодично розповсюджується саме така „неперевірена і неправдива інформація”, особливо з приводу розпалювання ворожнечі (тут доцільно сказати „алаверди”). На завершення свого виступу UT7NY звернув увагу присутніх на той факт, що основна інформаційна наповнюваність „Круглого столу радіоаматорів Вінниччини” забезпечується членами ГО „ВОСТР”. Відповідно була озвучена пропозиція змінити статус „круглого столу” і назвати його „круглим столом Вінницького обласного радіоклубу”.

В подальшому слово було надано секретарю ради ВОСТР Володимиру Гнатовському UT7NS, який  повідомив, що протягом періоду від осінньої конференції проведено 36 „круглих столів” участь у яких кожен раз приймало від 40 до 50 радіоаматорів із Вінницької області та інших областей України. Ним особисто, як членом кваліфікаційної комісії делегованим ГО „ВОСТР”, здійснювалась постійна координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів. За звітний період дозволи 3-ї категорії на роботу в ефірі отримало 9 радіоаматорів, перейшло з третьої в другу та з другої в першу іще два радіоаматори.

Наступна інформація була надана членом ради ГО „ВОСТР” Василем Данишем UT0NN, який на момент початку своєї доповіді нарахував у залі 38 учасників конференції. Він повідомив, що є відповідальним відповідно до плану діяльності за проведення змагань ЕРС Україна, Першостей Українського контест-клубу, „Кубку Жидковського -2018” та Меморіалу „Згадаємо друзів”. Змагання „Кубок Жидковського – 2018” стало найкращим за увесь час його проведення у частині кількості його учасників. Участь у першостях Українського контест-клубу теж стала у 2018 році для Вінницького обласного радіоклубу зірковою. Команда радіоклубу зайняла усі три перших місця за що отримала три золотих плакетки. Виступаючий повідомив, що окрім вищезгаданих змагань він займався пропагуванням та суддівством іще двох змагань – „Меморіалу „Згадаємо друзів” та „Тарас Шевченко -204”.

Член ради Іван Синчук UR5NV, повідомив зібранню, що особисто він задоволений роботою обласного радіоклубу, розповів про своє відвідання Полтавщини та запросив усіх бажаючих на черговий Хемфест „Степашкои – 2018”, який відбудеться наприкінці серпня. Член ради Володимир Бурдейний UR5NLA повідомив учасникам конференції про свою діяльність у якості відповідального за організацію нагороджень, розповів про свої технічні розробки: антенний аналізатор, потужний еквівалент навантаження, тощо.

Наступними пунктами „Порядку денного” була інформація голови ради ВОСТР В.Марценюка щодо надходження та використання коштів, а також щодо обліку вступу та вибуття членів організації. Голова ради повідомив, що дохідна частина формується із членських внесків та перехідного залишку коштів і складає  - 13013 грн. Витратна частина складається із фінансування таких базових складових, як: організація та проведення спортивно-аматорських заходів; обладнання приміщень у Вінницькому вищому міжрегіональному професійному училищу та у школі №27 з метою запуску роботи колективних радіостанцій; проведення щорічного радіоаматорського фестивалю „Степашки - 2018”; проведення днів активності «Вінниці-655»; поштові, організаційні та канцелярські витрати; витрати на привітання членів ГО „ВОСТР” з ювілеями. Планова витратна частина передбачена в межах 8 тис.грн. і буде коригуватись по факту оплати витрат.

Щодо пункту 3 „Порядку денного” голова ради повідомив, що за період з попередньої конференції заяви на членство у клубі подали три радіоаматори. Вибули із списку членів клубу у зв’язку із переходом у кращі світи теж три радіоаматори: Брудницький Віктор Михайлович,  UT4NO; Філіповський Віктор Михайлович,  UT0ND; Чорний Василь Федорович, UR5NI. В память цих радіоаматорів, була оголошена хвилина мовчання. Також вибули із списку членів клубу п’ять радіоаматорів, які подали заяви про припинення членства, в основному посилаючись на обставини неможливості сплачувати членські внески та приймати активну участь у діяльності клубу. Таким чином при загальній кількості поданих заяв 89, членство в клубі припинило 8 радіоаматорів. Число діючих членів клубу згідно з реєстром склало 81 радіоаматор. Із цієї кількості членські внески не сплатили 8 членів клубу, членство у клубі яких, відповідно до Статуту, тимчасово призупинено.

В подальшому, відповідно до п.4 „Порядку денного” відбулось обговорення інформації голови та членів ради ГО „ВОСТР”. Виступили Віктор Березовський UT9NT та Олександр Голумб’євський, US0NZ. Перший звернув увагу на необхідність роботи із Регламентом у частині введення дозволу на роботу із потужністю більшою 200 ватт, а також запропонував активніше залучати до справи молодих людей. Другий виступаючий підтримав пропозицію UT7NY, щодо зміни статусу роботи „круглого столу” радіоаматорів Вінниччини. Звернув увагу на те, що інформаційне поле обласного радіоклубу потрібно захищати від згубного впливу послідовників ЛРУ, зокрема UT7NW. Виголошені тези щодо зміни статусу „круглого столу” з місця підтримали радіоаматори Володимир Андрієвський UR5NAN та Микола Хіхлач UT3NQ. Головуючим було надано учасникам конференції запевнення щодо розгляду питання зміни статусу „круглого столу” попередньо Радою ГО „ВОСТР” з подальшим затвердженням прийнятого рішення на осінній конференції організації.

В подальшому після перерви було проведено нагородження 32-х призерів Першостей Українського контест-клубу, 3-х призерів „Кубку Жидковського 2018”, та 4-х призерів Меморіалу „Згадаємо друзів”. Медаль та диплом за перше місце у підгрупі учасників поза Вінницькою областю отримав білоруський радіоаматор Валерій Тютюнник EW8G з міста Мозиря. В подальшому окремі нагороди за участь у програмі „Українська флора і фауна” вручив присутнім Аркадій Прибєга UR5NJW.

Інформацію згідно пункту 7 „Порядку денного”, щодо діяльності відокремленого підрозділу ГС ВРЛ надав керівник цього підрозділу у Вінницькій області Валентин Пращук UT7NY. Він повідомив, що громадська спілка „Всеукраїнська радіоаматорська ліга”, була створена як альтернатива ГО „Ліга радіоаматорів України”, яка за останніх чотири роки перетворилась із громадської організації у бізнес-структуру. Основне досягнення ГС ВРЛ, полягає в тому, що питання блокування ЛРУ QSL-обміну в Україні було винесено на міжнародний рівень і досягнуто деякого зниження розміру податку на радіоаматорів (з 250 до 120 грн.), встановленого цією організацією на вхідну QSL-пошту. Продовжуються судові позови до ЛРУ з цього приводу, здійснюється робота по осучасненню Регламенту, працює дипломна програма ГС ВРЛ, тощо.

На завершення конференції у п.8 Порядку денного „Різне” знову виступив Віктор Березовський UT9NT, та представник відокремленого підрозділу ЛРУ у Вінницькій області Віталій Удод, UT7NW. Впродовж конференції працювала радіовиставка та радіобазарчик. На перерві член ради ГО „ВОСТР” Володимир Бурдейний UR5NLA, організував чаювання з печивом та цукерками. Конференція завершилась дружнім спілкування в окремому залі одного з вінницьких кафе.

                               Місто Вінниця, 2 липня 2018 року.

 

 

 

 

Осіння конференція радіоаматорів Вінниччини 2017

 

Валерий Марценюк, UT8NV

 

Конференція відбулась 18-го листопада з 9 до 13-ї години за тією ж адресою, що і дві попередні конференції 2016 року (літня та осіння) – Вінницьке вище міжрегіональне професійне училище (вул.Стрілецька 5). З вітальним словом до делегатів конференції звернувся голова Ради громадської організації „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб” Валерій Марценюк (UT8NV). Він повідомив, що ця конференція підводить підсумок діяльності громадської організації за період, що пройшов з осінньої конференції 2016 року, яка відбулась 19 листопада 2016 року. На літній конференції 2017 року, яка відбулась 16 липня 2017 року у місті Жмеринка була відзначена 105-та річниця зародження радіоаматорства в Україні та підведені підсумки основних спортивних заходів відповідно до Плану діяльності радіоклубу на 2017 рік. В той же час відповідно до затвердженого Плану діяльності  в подальшому здійснювалась поточна робота та проведено ряд інших заходів.

1. За період між конференціями проведено вісім засідань Ради обласного радіоклубу, на яких розглядались поточні питання діяльності клубу та виконання плану, здійснювалось формування бюджету доходів та витрат, здійснювалась взаємодія із керівництвом ГС ВРЛ і державними обласними структурами.  

2. Організовані та проведені осіння і літня конференції радіоклубу та ювілейний Хемфест у Степашках.

3. Здійснювалось приймання нових членів радіоклубу та їх облік, для спрощення процедури здачі членських внесків та її прозорості відкрито розрахунковий рахунок організації в Ощадбанку.

4. Регулярно проводились „круглі столи” радіоаматорів Вінниччини.

5. Успішно проведені спортивно-аматорські заходи у частині участі у першостях Українського ДХ клубу, де наш радіоклуб зайняв перше командне місце, організації телеграфного міжнародного змагання „Кубок Жидковського”, телефонного меморіалу „UR-105, Згадаємо друзів”, здійснювалась робота СПС EN105N до 105-ї річниці зародження радіоаматорства на Україні.

6. Здійснювалось поточне забезпечення роботи QSL-бюро клубу через бюро ГС ВРЛ шляхом отримання, видачі та відправки пошти.

7. Здійснювалась поточна  координація взаємодії членів ГО „ВОСТР” з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів.

8. Протягом року проведено нагородження грамотами клубу ювілярів – членів ГО „Востр”. Ювілейні дипломи отримали 11 членів клубу – це UT0ND, UT9NO, UR5NBH, UR5NKE, UR5NGT, UR5NP, UT7NT, UT8NQ, UT9NF, UT3NI, UR5NLL.

9. Проводилась взаємодія з керівництвом Міжрегіонального училища та департаментами обласної адміністрації у частині вирішення питань відновлення в області військово-патріотичної роботи та підготовки спеціалістів зв’язку.

Для забезпечення легітимного прийняття рішень була обрана мандатно-лічильна комісія у складі UT7NY та UT7NS, яка доповіла, що мандати для голосування (з урахуванням наданих доручень) отримали 59 членів обласного радіоклубу. В подальшому був оголошений та затверджений Порядок денний конференції:

1. Звіт голови та членів Ради ГО „ВОСТР” про діяльність організації за період між звітними конференціями.

2. Обговорення та затвердження звітів голови та членів Ради ГО „ВОСТР”.

3. Інформація голови Ради про виконання Бюджету 2017 року.

4. Затвердження „Акту обліку та використання коштів ГО ВОСТР за 2017 рік”.

5. Оприлюднення списку членів ГО „ВОСТР”, членство яких тимчасово призупинено, внаслідок не здачі членських внесків за 2017 рік.

6. Прийняття рішення про розмір членського внеску ГО „ВОСТР” на 2018 рік. Оголошення для членів ГС ВРЛ, про розмір членських внесків на 2018 рік.

7. Інформація про вихід із Ради, згідно до поданих заяв, UT8NT і UT4NY, та обрання за поданням голови ради, нових членів Ради ГО „ВОСТР”.

8. Обговорення проекту та затвердження плану роботи ГО „ВОСТР” на 2018 рік.

9. Про внесення змін до Статуту організації.

10. Залишкові нагородження радіоаматорів за результатами виконання Плану заходів 2017 року та за активну громадську позицію щодо організації конференції у Жмеринці (UT9NT) і Хемфесту у Степашках (UR5NV).

В подальшому слово было надано заступнику голови Ради Валентину Пращуку, UT7NY, який довів до відома присутніх своє бачення взаємовідносин із загальноукраїнськими організаціями радіоаматорів ГО ЛРУ та ГС ВРЛ. Він звернув увагу на неконструктивну діяльність керівництва Ліги радіоаматорів України, направлену в основному на збирання членських внесків без жодного контролю за їх витрачанням зі сторони тих же членів. На противагу цій організації засновниками тієї ж ЛРУ Миколою Гострим (перший президент), Ігорем Зельдіним (другий президент) та Віктором Пащенко (перший секретар ЛРУ) була створена нова загальнодержавна організація радіоаматорів – ГС „Всеукраїнська радіоліоаматорська ліга”, що відрізняється прозорим витрачанням коштів. Виступаючий також повідомив про ситуацію із QSL-обміном, який використовується керівниками ЛРУ для шантажу радіоаматорів.

   Володимир Гнатовський (UT7NS) розпочав свій виступ з оголошення хвилини мовчання в пам’ять тих радіоаматорів, котрі пішли від нас у кращі світи. Повідомив, що за рік проведено 48 „круглих столів”, та розповів про роботу КТК, на засіданнях яких було відкрито 13 радіостанцій 3-ї категорії, підвищено категорії до 2-ї трьом операторам та до 1-ї – двом операторам. Виступаючий звернув увагу на перехід КТК до тестової процедури здачі заліків на ПК.

Василь Даниш (UT0NN) розповів про свою діяльність, як відповідального за проведення спортивних заходів. Протягом року було організована участь членів клубу і співчуваючих у трьох Першостях Українського контест-клубу (два перших та одне друге місце), „Кубку Жидковського 2017” (110 учасників 14 країн), „Меморіалі „Згадаємо друзів” UR105””, роботі СПС EN105N (проведено більше 5 тис. зв’язків).

Олександр Голумбієвський (US0NZ) розповів про свою роботу у частині організації конференцій та хемфесту, проведенні „круглих столів”, участі у роботі КТК. Звернув увагу присутніх на одіозну діяльність окремих представників Вінницького відокремленого підрозділу ЛРУ.  В подальшому було проведено голосування щодо якості роботи ГО „ВОСТР” та затвердження звіту Ради з оцінкою „добре”.

По наступному пункту Порядку денного голова Ради доповів делегатам конференції про ситуацію із здачею членських внесків за 2017 рік  та існуючий стан із коштами організації і про проведені витрати. Конференція затвердила „Акт доходів та витрат за 2017 рік”. Із врахуванням наявності залишку коштів на рахунку організації делегати підтримали пропозицію Ради організації про деяке зменшення розміру членського внеску із 100 грн. у 2017 році до 80 грн. на 2018 рік.  Після оголошення перерви було здійснено приймання внесків, як в ГО „ВОСТР” (прийнято іще 3 нових членів організації – загальна їх кількість досягла 89), так і в ГС ВРЛ

В подальшому, відповідно до Порядку денного, конференція перейшла до розгляду питання про вихід із ради UT8NT і UT4NY. Інформацію, щодо поданих особистих заяв Вячеславом Марценюком (UT8NT, з обґрунтуванням підстав виходу незгодою з позицією Ради відносно проведення змагання „Кубок Жидковського 2017”), та Льва Литвака (UT4NY, за особистим рішенням без обгрунтування) доповів голова Ради В.Марценюк. На розгляд конференції було запропоновано та в подальшому обрано новими членами Ради Івана Cинчука (UR5NV, м.Гайсин) та Володимира Бурдейного (UR5NLA, м.Вінниця).

Наступним пунктом Порядку денного стало обговорення та затвердження плану діяльності організації на 2018 рік, а також внесення змін до Статуту у частині уточнення англійської назви організації та юридичної адреси. Після чого відбулось нагородження радіоаматорів за результатами виконання Плану заходів 2017 року. В тому числі команда радіоаматорів ГО „ВОСТР” була нагороджена плакетками Українського контест клубу за два перших та одне друге місце зайняті у першостях УКК. Рада ГО ВОСТР нагородила Івана Синчука (UR5NV) дипломом ради ГО „ВОСТР» та книгою „Жмеринка – центр зародження радіоаматорства в Україні” за активну позицію по згуртуванню радіоаматорів Вінницької області і проведення ювілейного хемфесту „Степашки- 2017”. Також дипломами Ради ВОСТР і книгами були нагороджені Віктор Березовський (UT9NT) та його онук Вячеслав Мохнач (US-N201) за активну участь у організації ювілейної конференції до 105-ї річниці з дати зародження радіоаматорства в Україні. У різному слово для виступу взяв В.Березовський (UT9NT), а по завершенню свого виступу нагородив особистим призом Аркадія Прибєгу (UR5NJW) за активну роботу на діапазонах.

Осіння зустріч радіоаматорів Вінниччини завершилась фуршетом у дружньому спілкуванні за столом одного із Вінницьких кафе.

                     

 

 

Осіння конференція радіоаматорів Вінниччини 2016

 

Валерий Марценюк, UT8NV

 

Конференція відбулась 19-го листопада з 9 до 13-ї години за тією ж адресою, що і попередня літня - Стрілецька 5. З вітальним словом до делегатів конференції звернувся голова ради громадської організації „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб” Валерій Марценюк (UT8NV). Він повідомив, що ця конференція підводить підсумок діяльності громадської організації за період, що пройшов з літньої конференції. На тій конференції громада радіоаматорів Вінниччини вирішила більшість поточних питань своєї діяльності. В той же час відповідно до плану діяльності  здійснювалась поточна робота та проведено декілька заходів.

1. Проведено три засідання Ради обласного радіоклубу, на яких розглядались поточні питання виконання плану діяльності, здійснювалось формування бюджету доходів та витрат, здійснювалась взаємодія із керівництвом ГС ВРЛ, ІАРУ та державними обласними структурами.  

2. Відповідно до плану регулярно проводились „круглі столи” радіоаматорів Вінниччини та здійснювалась координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів.

3. Успішно проведені спортивно-аматорські заходи у частині організації радіоаматорського фестивалю на базі відпочинку „Ювілейний” у селі Степашках та  меморіалу „90 років Лукича, U5NM”.

4. Здійснювалось поточне забезпечення роботи QSL-бюро шляхом отримання, видачі та відправки пошти.

5. Проводилась взаємодія з департаментами обласної адміністрації у частині вирішення питань відновлення в області військово-патріотичної роботи та підготовки спеціалістів зв’язку.

Робота конференції відбувалась за оголошеним Порядком денним:

1. Виступи голови та членів ради з інформацією про справи радіоклубу.

2. Голосування за розмір внеску, бюджет та План на 2017 рік (з уточнюючими пропозиціями).

3. Інформація щодо ГС ВРЛ (ut7ny) і EURAO (ut8nv).

4. Нагородження по Меморіалу Лукича (ut8nt, ut7ny)/

5. Нагородження по Радіоінформ-тесту (ut8nv).

6. Різне (нагородження ur5nv плюс приз від ut9nt, виступи).

7. Радіобазар та дружній фуршет

Більш детальна інформація  з окремих напрямків роботи в подальшому була надана у виступах членів Ради UT7NY, UT0NN,  UT7NS, UT4NY. Після завершення виступів членів ради була вибрана мандатно-лічильна комісію у складі UT7NY та UT8NT після чого робота конференції була продовжена відповідно до пункту 2 порядку денного.

Для голосування по розміру внесків на 2017 рік радою радіоклубу було запропоновано залишити цей внесок на попередньому рівні 70 грн. Надійшло іще дві пропозиції встановити річний внесок у розмірі 50 та 100 грн. Більшістю голосів присутніх на конференції членів ГО „ВОСТР” був підтриманий розмір внеску 100 грн.

В подальшому був затверджений бюджет організації на період з 30.07.2016 року по 30.03.2017 року. В уточнення пропозицій ради було проголосовано включення до проекту бюджету пункту витрат по виготовленню іменних сертифікатів членів ГО „ВОСТР”.

Відносно уточнення плану діяльності обласного радіоклубу на 2017 рік була підтримана пропозиція В.Даниша (UT0NN) прийняти участь у Чемпіонатах України 2017 року у зв’язку із зміною організації, яка буде їх проводити із ЛРУ на Український контестклуб.

Після оголошеної перерви, на якій здійснювалось приймання заяв та внесків як в ГО „ВОСТР” (прийнято іще 5 нових членів організації – загальна їх кількість досягла 80), так і в ГС ВРЛ, відповідно до порядку денного конференція перейшла до нагороджень учасників першості по меморіалу „90 років Лукичу, U5NM” та переможців із підгрупи вінничан в „Радіоінформ-тесті 2016”. За  1-3 місця зайняті у щорічному тесті газети „Радіоінформ” дипломами газети та книгами були нагороджені:

1 місце -  Василь Даниш (UT0NN, диплом газети плюс книга В.Кірсея „Радіоаматорство на межі змін”);

2 місце -   Петро Бунич (UT0NB, диплом газети плюс книга Дж.Деволдера „Етика та правила роботи радіоаматорів в ефірі”);

3 місце – В.Чуб (UR5NT диплом газети плюс книга В.Марценюка „Антени для початкуючих радіоаматорів”).

В подальшому відбулось нагородження І.Сінчука (UR5NV) дипломом ради ГО „ВОСТР» та призом від UT9NT за активну позицію по згуртуванню радіоаматорів Вінницької області і проведення хемфесту у Степашках.

Осіння зустріч радіоаматорів Вінниччини завершилась дружнім фуршетом.

                     

 

 

Літня конференція радіоаматорів Вінниччини 2016 року

Близько 55 радіоаматорів області (дещо більше, ніж на попередніх літній та осінній конференціях 2015 року) відвідали 30 липня 2016 року велику залу Вінницького  міжрегіонального вищого професійного училища. При цьому, на кожній із двох  конференцій (ГО "ВОВ ЛРУ" та ГО "ВОСТР") було представництво із понад 50-ти делегатів з врахуванням доручень.

Першим питанням порядку денного було проведення конференції ГО "Вінницького обласного відділення ЛРУ". Вона розпочалась із звіту голови Ради В.П.Марценюка,  UT8NV.

 

Детальну інформацію  дивись за адресою: http://vinradio.ho.ua/

 

 

 

Літня обласна конференція радіоаматорів Вінниччини 2015 року

 

18 липня  2015 року в приміщенні автошколи ТСОУ по вул.Чехова відбулась чергова літня обласна конференція радіоаматорів Вінниччини. Конференція розпрочалась рівно о 10.00 з вступного слова голови Ради ВОВ ЛРУ Марценюка В.П. (UT8NV), у якому було наведено основні результати роботи Ради за перше півріччя 2015 року. В подальшому робота конференції проходила згідно наступного Порядку денного:

 

1. Із історії радіо: Малон Луміс – винахідник Радіо (UT8NV);

2. Методика використання DX-кластерів та скімерів (UT7NY);

3. Цифрові види зв’язку – це доволі просто (UT3NK);

4. Про стан QSL-обміну – UT4NY.

5. Звіт КТК і інформація від УЧН - UT7NS.

Перерва 15 хвилин.

6. Короткий аналіз минулих ЧУ і Кубків - UT0NN.

7. Виступи бажаючих радіоаматорів (UR5NV, UT7ND, UT7NY, UT3NI, UT4NW);

8. Нагородження переможців та призерів ЧУ, Кубка Жидковского і UR-103 – UT8NV і UT8NT (вручення), UT0NN (оголошення): за кожен із ЧУ; 3-х найбільш «заслужених» в ЧУ; всіх учасників основ команд ЧУ; учасників, які не підпали під вищенаведені нагородження в ЧУ; за Кубок Жидковського; за UR-103;

9. Розіграш 2-х призів серед учасників із Вінниччини Кубка Жидковского і UR-103 – UT8NT, US0NZ;

10. Розіграш призів від спонсорів серед учасників ЧУ із Вінниччини – UT7NW, UT4NW, UT7NY;

11. Вільне спілкування, радіобазарчик;

12. Фуршет.

     

 

 

О летней конференции Винницкого ОО ЛРУ 2014 года

Валерий Марценюк, UT8NV

28-го червня 2014 року на базі Автошколи ТСОУ у місті Вінниця відбулась чергова літня конференція  радіоаматорів Вінницької області. Така конференція проводиться вже в четвертий раз, розпочинаючи з 2012 року (Жмеринка, Немирів, Козятин, Вінниця). У зібранні цього року взяло участь більше 30 радіоаматорів з різних міст та районів області (Вінниця, Ямпіль, Хмільник та інших).

Відкрив зібрання радіоаматорів Вінниччини голова обласного радіоклубу А.Моховиков (UT5NM), який привітав присутніх з Днем Конституції України та з успіхами обласної команди у Чемпіонатах України 2014 року (перше місце по результатах усіх трьох Чемпіонатів - друге CW, перше SSB та RTTY) .  В подальшому він доповів про основні результати діяльності радіоклубу, як обласного відділення Ліги радіоаматорів України, враховуючи також участь у роботі обласного ТСОУ, що надало приміщення для розміщення радіоклубу. У виступі голови радіоклубу було акцентовано увагу на необхідності визначення з позицією членів радіоклубу відносно участі  представників Вінниччини у звітно-виборній конференції ЛРУ, яка планується до проведення 6-7 вересня у смт Затока Одеської області (стан перерахування та розміри внесків, кандидатура президента ЛРУ, ситуація з фінансуванням комітетів, тощо).

Оцінка роботи чинного президента та виконкому ЛРУ в січні 2014 року була задекларована у заяві Ради Вінницького обласного відділення, де сформульовано відповідне доручення Ревізійній комісії ЛРУ:

„Необходимо разобраться и указать причины, по которым не произведены перечисления средств, предусмотренных бюджетом 2013 года на все запланированные мероприятия. В акте проверки необходимо также указать: сколько безналичных средств есть в распоряжении ЛРУ и где они находятся; давал ли президент ЛРУ распоряжения бухгалтерии произвести необходимые платежи и если давал, то на каком основании они не выполнены; переданы ли уволенным бухгалтером и кому документы и реквизиты организации (регистрационные документы, устав, печать, чековая книжка, налоговая отчетность, бухгалтерская документация, другое); кто занимается подготовкой в фискальные органы отчета за 2013 год и какие санкции могут быть применены к ЛРУ в случае его несвоевременной сдачи. Акт проверки опубликовать в открытой печати и на официальном сайте организации”.

На жаль з відомих причин (перешкоджання діяльності РК з боку президента ЛРУ та інших ВО) це доручення не виконано і на даний час, хоча при проведенні майбутньої звітно-виборної конференції „Акт ревізійної комісії” являється, (згідно Статуту організації) основним документом, який представляється на обговорення та затвердження конференції. В Статуті ЛРУ сказано, що Ревізійна комісія: щорiчно проводить перевiрки дiяльностi Виконкому  i  Ради ЛРУ та рiчну iнвентаризацiю майна ЛРУ; складає акти ревiзiй та перевiрок, якi розглядаються конференцiєю ЛРУ. Один примiрник акту ревiзiї або перевiрки повинен бути поданий на iм'я президента ЛРУ в мiсячний термiн.  Акти перевiрок виносяться на затвердження конференцiї ЛРУ.

В подальшому слово було надано відповідальному за роботу Вінницького QSL-бюро Віталію Сидоришину, який акцентував увагу присутніх на тому, що в бюро надходить багато кореспонденції для не членів ЛРУ. Це вимагає їх обробки та повернення адресатам у зв’язку з тим, що не членам ЛРУ QSL пошта не видається. Повернення теж вимагає, як додаткової обробки для тих карток, які повертаються по Україні, а також оплати повернення (за вагою) за межі України. Оскільки члени ЛРУ не зобов’язані оплачувати таку пошту, то вона відповідно йде в макулатуру. Наступною була інформація в\о голови спортивного комітету В.Даниша (UT0NT), який детально доповів про результати участі радіоаматорів Вінниччини у Чемпіонатах України 2014 року. Незважаючи на те, що президент ЛРУ до цього часу не зумів затвердити підсумки Чемпіонатів, ці результати вже є офіційними і згідно них збірна команда Вінницької області вже другий рік стала Чемпіоном України, зайнявши перше командне місце серед 25 областей. В цілому участь у чемпіонатах прийняло 19 вінниччан, а найбільший внесок в результати внесли UT8NT, UT5NM, UT8NQ, UT0NN, UT3NK.

Наступним слово отримав голова інформаційного комітету ВОВ ЛРУ та член комітету у справах ветеранів та інвалідів ЛРУ В.Марценюк (UT8NV), який доповів про основні заходи, які проводились комітетами у 2014 році. До цих заходів можна віднести:

 1.Розсилку листівок-вітань ветеранів з Новим роком, Днем Радіо та Днем Перемоги.

2.Проведення заходів до відзначення 200-річчя Тараса Григоровича Шевченко, а це всеукраїнський „круглий стіл” 9 березня, дні активності та змагання 16 березня. 

3.8 травня було проведено вже третій рік змагання UR102, що проводиться під девізом „Згадаємо друзів, що пішли від нас”.

4.Проведено конкурс радіоаматорських публікацій.

На жаль робота комітету проводилась в основному на ентузіазмі його членів, оскільки фінансування комітету Лігою радіоаматорів України за 20143-2014 рік практично не було. З запланованих 7 тисяч грн. голова комітету за весь період роботи отримав усього 350 грн. Інші кошти були заблоковані з посиланням на те, що бухгалтерія їх може перераховувати тільки у безготівковій формі при наявності рахунків на оплату. Це свідчить або про явну профанацію, тих хто займається розрахунками (і хто не знає, що таке договір про матеріальну відповідальність, видача готівкових коштів в підзвіт з подальшим поданням авансових звітів), або про певну спецоперацію з неугодними головами комітетів (так відомо, окремі комітети, наприклад спортивний такі кошти отримали у повному обсязі). Виступаючий зауважив, що практичної роботи, окрім пересилання почти, зі сторони Ліги Радіоаматорів України під керівництвом її теперішнього президента Володимира Грищенко не було взагалі. Внески збираються, а куди вони йдуть по суті ніхто не знає. Спробу перевірити фінансовий стан організації зробила Ревізійна комісія. Однак їй це не вдалося, оскільки відповідні документи для перевірки не були надані з протидії того ж В.Грищенко (дивись http://radioinform.vn.ua/noviny/zajava.html ).  В подальшому виступаючий доповів свої пропозиції до проведення 17-21 вересня днів активності присвячених 150-річчю з дня народження Михайла Коцюбинського та зробив невеликий екскурс в історію Радіо (дивись   http://radioinform.vn.ua/noviny/148let.html ).

 В подальшому конференція прийняла до відома інформацію В.Гнатовського (UT7NS) про роботу КТК та проведення „круглих столів” (UT7NS), відбулось нагородження переможців змагань та висунення кандидатури О.Філіппова (UT4NZ) для балотування на посаду президента ЛРУ.   Завершилась конференція дружнім фуршетом.

 

 

 

О летней конференции Винницкого ОО ЛРУ 2013 года

 

Валерий Марценюк, UT8NV

 

25-го травня на базі Козятинської міської ради відбулась чергова літня конференція (хамфест) радіоаматорів Вінницької області. Така конференція проводиться вже втретє, розпочинаючи з 2012 року, на базі районів області з метою розширення інформованості владних структур про діяльність радіоаматорів. У зібранні цього року взяло участь більше 50 радіоаматорів з різних міст та районів області (Вінниця, Козятин, Ямпіль, Гайсин, Хмільник та інших). Відкрив зібрання радіоаматорів Вінниччини голова обласного відділення Ліги радіоаматорів України А.Моховиков (UT5NM), який в подальшому надав слово для привітання представнику міської ради І.Боровському.

І.Боровський привітав учасників конференції з радіоаматорським святом-хамфестом та побажав усім радіоаматорам області успіхів у їх цікавому хобі. Виступаючий звернув увагу на той факт, що перший радіоаматор України Сергій Жидковський теж був залізничником і у свій час, хоча  і не довго, працював у Козятині наглядачем телеграфу. В подальшому слово було надано віце-президенту ЛРУ О.Філіппову (UT4NZ), який привітав учасників конференції та заявив, що радий усіх їх бачити, ще й тому, що приріс  серцем до Вінниччини, хоча й проживає у даний час у Чернігові. Також О.Філіппов привітав команду Вінницької області з добре проведеними Чемпіонатами України, з відкриттям нової штаб-квартири та QSL-бюро. Він повідомив, що з точки зору ЛРУ в цілому Вінницьке ОО являється найбільш правильно функціонуючим підрозділом, оскільки має Статут зареєстрований у відповідності до вимог нового законодавства та уклало відповідні угоди з обласним спорткомітетом і ТСОУ. 

В подальшому слово для привітання було надано члену ревізійної комісії ЛРУ О.Семенюку (UT7XM), який подякував за запрошення на конференцію і привітав вінничан з високим командним результатом на Чемпіонатах України у 2013 році. В подальшому він передав вітання присутнім від голови Ревізійної комісії ЛРУ М.Гострого (UT5UT) та повідомив, що Ревізійна комісія зараз працює  над вирішенням тієї непривабливої ситуації, що склалась останніми роками у середовищі ЛРУ. Сформована останньою конференцією Ревізійна комісія являє собою команду професіоналів, які чітко усвідомлюють існуючі загрози для подальшої діяльності організації. І якщо не вдасться вирішити назрілі питання шляхом консенсусу, то цілком можливі подальші дії Ревізійної комісії близькі по аналогії до хірургічного втручання, з метою недопущення можливих штрафних санкцій зі сторони контролюючих органів. Привітання від Житомирського ОО ЛРУ передав присутнім Ю.Гусаревич (UT3XX). Він теж привітав вінничан з досягненнями у Чемпіонатах України та звернув увагу на те, що керівництво ЛРУ практично зовсім не приділяє уваги досягненням обласних осередків. Для виправлення такого положення Рада Житомирського ОО ЛРУ вирішила нагородити команду Вінницької області призом у вигляді символічного „золотого мікрофона”.

В подальшому слово для доповіді взяв А.Моховиков (UT5NM), який свій виступ розпочав з історії радіоаматорства в Україні, коли інформація про першого нашого радіоаматора Сергія Жидковського з’явилась внаслідок судового процесу над ним. Згадав Федора Лбова, який по суті радіоаматором і не був, оскільки був офіційним співробітником Нижегородської лабораторії і для своїх зв’язків використовував її обладнання. Окремо UT5NM зупинився на становленні радіоаматорства у місті Козятин завдяки зусиллям ветеранів Е.Ониська (UT3NN), В.Слободяника (UT3NC) та інших. Відмітив заслуги у організації конференції Е.Шахніна, В.Машевського та побажав козятинським радіоаматорам плідної співпраці з місцевою владою.

Наступною була доповідь головного редактора газети „Радіоінформ”, члена Ради комітету по справам ветеранів ЛРУ В.Марценюка (UT8NV), який повідомив про дні активності, що пройшли 7-8 травня 2013 року. Так  7-го травня о 12.00 укр. на частоті 7077 кГц пройшов „всеукраїнський круглий стіл” присвячений 101-й річниці зародження радіоаматорства в Україні, 117-й річниці проведення О.Поповим першого радіотелеграфного зв’язку та 68-й річниці Великої Перемоги. Для участі у „круглому столі” зареєструвались більше 30 радіоаматорів з різних регіонів України. З привітанням до учасників „круглого столу” звернулись: президент ЛРУ В.Грищенко (UT0FT), віце-президент О.Філіпов (UT4NZ), голова комітету у справах ветеранів ЛРУ А.Помазов (UR3LTD), інші учасники заходу. В днях активності взяло участь більше 25 членів клубів „Волна”, КМЕ, 6П3С, які надавали бали на новий диплом „Вспомним друзей ушедших”. Свою доповідь В.Марценюк завершив екскурсом в історію світового радіоаматорства (дивись нижче примітку).

В подальшому до відома присутніх було доведено план спортивних заходів Вінницького ОО ЛРУ на 2013 рік та проведено нагородження учасників змагання «Кубок Жидковського 2013». 

 

Примітка:

Дивитись матеріали в розділі новин сайту www.radioinform.vn.ua. 

1.    Из истории первой радиосвязи

2.     Лондская конвенция 1912 года

3.      Дни активности 13 августа

4.     О радиолюбительстве на Винниччине

5.     Фото з конференції можна подивитись за адресою: www.vinradio.ho.ua/page112.html

 

Репортаж с Винницкой отчетно-выборной конференции 2012 года

 

Валерий Марценюк, UT8NV

 

Работа конференции началась с отчета председателя Совета областного отделения А.Филиппова, UT4NZ,  который сообщил, что за отчетный период проведен целый ряд мероприятий по текущему плану работы отделения. Так на протяжении 2012 года проведено три радиолюбительских конференции (гмеринка, г.Немиров, с.Степашки). Сформирована сборная команда области, которая приняла участие в Чемпионатах Украины и второй год подряд заняла там призовые места. Проводилась текущая работа по взаимодействию с государственными органами и ТСОУ, которая состояла в регистрации Устава отделения, заключении договора со спорткомитетом и решении вопроса с МЧС и ТСОУ в части выделения помещения для организации Qsl-бюро и размещения коллективной станции. С областным руководством ТСОУ достигнута договоренность о помещении и организации областного спортивно-технического радиоклуба. Настоящая договоренность позволит расширить в области базу молодежного радиолюбительского движения путем использования для организации коллективных станций в районах материально-технической базы ТСОУ.

А.Филиппов остановился на успешной работе Совета областного отделения, благодаря какой были проведены вышеупомянутые мероприятия. Докладчик отметил работу членов Совета: Андрея Моховикова, UT5NM (проведение "Кубка им.Жидковского, регистрация устава ВОО ЛРУ, договор со спорткомитетом); Виталия Удода, UT7NW (организация проведения Чемпионатов Украины, взаимодействие с МЧС);  Валерия Марценюка, UT8NV (организация мероприятий к 100-летию р/л в Украине, участие в доработке документов, сопровождение работы ОО в газете и на сайте); Геннадия Чумакова, UT7ND (активное участие в обсуждении документов и решений); Вячеслава Марценюка, UT8NT (работа СПС EM100N и дипломинг к 100-летию р/л в Украине); Владимира Гнатовского, UT7NS (проведение „круглых столов", секретарь Совета); Виталия Сидоришина,  UT7NT (текущая работа).

Докладчик очертил основные задачи, которые стоят перед областным отделением на будущий период. Он обратил внимание, на то, что, так называемое, „Первенство Винницкой области на КВ", проводится не областным отделением, как это должно было бы быть, а по сути частным лицом, которое к тому же не учитывает замечания радиолюбительского сообщества по поводу недостатков положения соревнования и порядка его проведения. В плане работы Лиги радиолюбителей и целом UT4NZ, обратил внимание на ситуацию, которая сложилась в связи с принятием нового закона Украины „Об общественных объединениях".  Требование времени и государственных органов (Мінмолодьспорт) состоит в необходимости провести к марту месяцу 2013 года перерегистрацию устава организации. Вполне возможно на эту работу повлияет дополнительно недавнее решение Президента Украины о создании отдельного Министерства спорта.

Следующее выступление А.Моховикова (UT5NM) было посвящено вопросам текущей, в том числе спортивной работы Cовета ОО ЛРУ. В начале своего выступления он дал высокую оценку работе председателя Совета ВОО ЛРУ, которая привела к успешному решению вопросов работы областного отделения в части: каждый член отделения получил красочное удостоверение члена ЛРУ; организована сборная команда области (15 участников), которая в Чемпионатах Украины 2011-2012 года занимала призовые места (2-4); успешно проведено соревнование „Кубок им.Жидковского" при судейской поддержке Черниговского ОО ЛРУ (больше 100 участников); успешно проведена неделя активности посвященная 100-летию радиолюбительства Украины; впервые облгосадминистрация выдала распоряжение в поддержку радиолюбителей в части установки антенных устройств; проведено три р/л конференции, две из которых прошли при поддержке местных органов власти;   проводится активная работа по согласованию регистрационных документов ОО ЛРУ с новым законодательством. В завершение своего выступления А.Моховиков предложил выдвинуть А.Филиппова (UT4NZ) кандидатом на должность Президента ЛРУ. За отличную работу, и в связи с переездом на постоянное место жительства в город Чернигов, он был награжден Советом ВОО ЛРУ „Памятной доской ВОО ЛРУ".

В дальнейшем слово было предоставлено члену Совета ВОО ЛРУ В.Марценюку (UT8NV). В своем докладе он остановился на юбилейных датах, которые отмечались в 2012 году. Первая с этих дат непосредственно касалась украинского радиолюбительства и заключалась в том, что весной 1912 года в городе Жмеринка были построены и заработали две радиолюбительских станции искрового телеграфа. Станции построил надзиратель станционного телеграфа Сергей Степанович Жидковский. Для празднования этой даты был проведен целый ряд радиолюбительских мероприятий: дни активности радиолюбителей Винниччины; соревнование „Кубок  имени Сергея Жидковского"; всеукраинский „круглый стол"; дни активности радиолюбительских клубов „Волна", КМЕ, 6П3С, „Морзе клуб"; соревнование UR Contest. 

Второй датой, уже общемирового значения было принятие 13 августа 1912 года сенатом США „Radіo Akt 1912", известного нам тем, что этим законом устанавливалось, что все радиостанции в США должны были получить лицензию правительства. Для решения вопроса с радиолюбителями, закон предусматривал систему лицензирования всех радиостанций,  в том числе радиолюбителей. Радиолюбители были ограничены в мощности передачи сигналов, расположении станций, времени работы и диапазонах волн (не ниже длины волны 200 метров, что соответствует  1,5 МГЦ). Полагалось, что вследствие этих ограничений радиолюбители со временем вымрут, как таковые. Однако не так произошло, как хотелось и "Закон о радио" стал примером для других стран в узаконивании работы радиолюбителей. В честь этого события 13 августа 2012 года был проведен день активности в котором приняли участие радиолюбители из разных регионов Украины, в том числе и ряд членов Винницкого областного отделения ЛРУ.

Еще одной юбилейной датой для радиолюбителей стало 100-летие Лондонской конвенции по радиотелеграфии 1912 года, где были введена стандартизация позывных радиостанций в зависимости от страны, которая их выдала. Лондонская международная радиотелеграфная конвенция 1912 года установила распределение позывных между странами. Большие государства получили одну букву префикса, такие как N/K/W (США), А (Германия), F (Франция), B (Великобритания). Британские колонии получили позывные, что начинаются с буквы V. Лондонская конвенция приобрела силу  с 1 июля 1913 года.  В завершение своего выступления докладчик предложил провести 1 июля 2013 года день активности, посвященный этой дате. Он также поддержал предложение UT5NM о выдвижении А.Филиппова кандидатом на должность Президента ЛРУ.

О работе квалификационной комиссии доложил В.Гнатовский (UT7NS). За период из октября 2011 по октябрь 2012 года в Винницкой области открылось семь р/л станций 3-й категории, одна коллективная станция и один радиолюбитель получил повышение с 3-й категории на вторую. В Тульчинском районе три радиолюбителя получили разрешения на работу в диапазоне 50 мгц. Регулярно проводится „круглый стол" на котором доводится официальная и ДХ информация, информация о соревновании, обзоры газеты „Радиоинформ", раздел „ куплю-продам", и т.п.

В дальнейшем состоялось обсуждение докладов и выдвижение кандидатов на должность председателя областного отделения. Первым слово взял С.Иванов (UT9NA), который оценил работу Совета ОО ЛРУ на удовлетворительно, и предложил кандидатуру наиболее активного ее представителя А.Моховикова (UT5NM) на должность председателя Совета областного отделения. А.Моховиков предложил на эту же должность кандидатуру В.Удода (UT7NW). В.Березовский (UT9NT) предложил усилить работу в направлении популяризации нашего хобби среди молодежи, путем организации технических презентаций. Предложил подготовить юбилейные радиолюбительские мероприятия к празднованию 200-й годовщины со дня рождения Т.Г.Шевченко. В.Удод отметил успехи в проведении Чемпионатов Украины, где в 2012 году Винницкая область заняла вторые места в CW и RTTY, и 4 место в SSB Чемпионатах, отметил достижения UT0NN. Он снял свою кандидатуру с голосования, сославшись на большую занятость по основной работе.

В дальнейшем UT5NM был единогласно избран на должность председателя Совета Винницкого отделения ЛРУ. В своем выступлении новый председатель обязался сохранить в дальнейшем стиль работы и состав Совета, а также поставил ряд задач на будущее: достойно подготовиться к Чемпионатам Украины 2013 года; провести в 2013 году и сделать традиционным соревнование „Кубок им..С.Жидковского"; активизировать работу с районами области; провести летнюю конференцию ВОВ ЛРУ на выезде (предварительно в городе Козятин); организовать работу областного Qsl-бюро; продолжить решение р/л вопросов с властью и ТСОУ. В состав Совета предложено ввести UT7NW, UT7ND, UT7NT, UT8NV, UT8NT, UT7NS, UT0NN, UT5NN.

Следующим было единогласно проголосовано предложение выдвижения кандидатуры А.Филиппова (UT4NZ) на должность президента ЛРУ и выборы делегатов на отчетно-выборную конференцию ЛРУ в гиеве (UT5NM, UT8NV, UT4NZ). Проголосован также вопрос уплаты членских взносов: в ІАРУ и ЛРУ - в сумме не больше 30 грн.; на внутренние нужды ОО - 40 грн. Конференция завершилась приемом трех новых членов ВОО ЛРУ и уплатой ежегодных членских взносов.

 

 

О летней конференции Винницкого ОО ЛРУ  2012 года

 

В.Марценюк, ut8nv

 

9-го июня 2012 года на базе Немировского санатория «Авангард» (бывшее поместье графини Щербатовой, сейчас Немировский дендропарк площадью 86 гектаров) прошла летняя конференция радиолюбителей Винницкой области. С приветственным словом к участникам конференции обратился заместитель главы районной государственной администрации Немировского района, который вспомнил  и свое давнишнее увлечение радио, закончившееся на стадии радиохулиганства. От администрации района почетную грамоту получил один из наиболее активных радиолюбителей города Немиров Коваль Николай Феодосиевич, US5NBD. В дальнейшем слово для приветствия было предоставлено: главврачу санатория «Авангард», председателю коллегии судей ЛРУ Георгию Члиянцу, UY5XE, председателю Житомирского ОО ЛРУ Юрию Гусаревичу, UT3XX.

Конференцию открыл председатель Винницкого областного отделения ЛРУ Александр Филиппов, UT4NZ, который изложил основные итоги деятельности совета Винницкого отделения  за первое полугодие 2012 года. Выступающий подчеркнул, что благодаря сплочению членов совета над общими задачами удалось подготовить юридическую регистрацию областного отделения, организовать его членов на активное участие в Чемпионатах Украины 2012 года, в которых сборная команда винничан заняла по суме трех чемпионатов третье место. Кроме того, радиолюбители Винницкой области успешно организовали и провели юбилейные мероприятия посвященные 100-летию зарождения радиолюбительства в Украине. В частности 30 марта проведено соревнование под названием „Кубок Сергея Жидковского”, а в период с 1 по 7 апреля прошли дни активности Винницкого ОО посвященные этой дате. В рамках дней активности работала СПС ЕМ100N и выдавался диплом «Сергей Жидковский».     

В последующем слово было предоставлено Валерию Марценюку, UT8NV, который ознакомил участников конференции с некоторыми итогами проведения общеукраинских юбилейных мероприятий посвященных 100-летию зарождения радиолюбительского движения на Украине, когда в 1912 году в гмеринка были построены и начали работать две любительские искровые станции радиотелеграфа, построенные надсмотрищиком станционного железнодорожного телеграфа Сергеем Степановичем Жидковским. Выступающий сообщил, что для проведения мероприятий был создан оргкомитет в состав которого вошли ряд активных радиолюбителей Украины в том числе: В.П.Марценюк, UT8NV, главный редактор газеты „Радиоинформ”; В.А.Степаненко, UZ1RR, Админ Украинского раиопортала; В.А.Спивак, заворготделом Жмеринского горисполкома; А.В.Помазов, UR3LTD, председатель КВиИ ЛРУ; А.Е.Филиппов, UT4NZ, председатель Винницкого ОО ЛРУ; В.Н.Яковлев, UR3GI, председатель Совета радиоклуба „Волна”; В.Д.Дубовой, UT3MC, менеджер EM100M; Л.М.Поперечный, UR0VQ, председатель радиоклуба „6П3С”; В.В.Березовский, UT9NT, связь с Жмеринськой мерией. Первым мероприятием, которое состоялось 5-го мая 2012 года в городе Жмеринка при организационной поддержке Жмеринського городского совета было проведение юбилейной встречи-конференции радиолюбителей. Следующим мероприятием, которое состоялось 6-го мая в 12 часов украинского времени было проведение Всеукраинского «круглого стола». После завершения „круглого стола” были начаты дни активности в которых радиолюбители из Винницкой области и члены клубов, вместе с операторами специальных юбилейных станций предоставляли баллы на диплом „100 лет радиолюбительству в Украине”. Основная фаза дней активности  состоялась на протяжении 6-8 мая и была завершена соревнованием «UR100 Contest». Работа на юбилейный диплом в бумажном варианте продлена до конца 2012 года. 

Затем слово было предоставлено  Виталию Удоду, UT7NW, который затронул тему участия винницких радиолюбителей в Чемпионатах Украины. Было отмечено, что сборная команда Винницкой области в составе 23 станций во всех трех чемпионатах в областном зачете заняла призовые места (CW - второе место, SSB - четвертое место и RTTY - второе место). Особо отличились: UT5NM, который занял второе место в подгруппе 80 метров телеграфного чемпионата; UT0NT, который занял  второе место на диапазоне 80 метров в телефонном чемпионате; UT0NN который занял третье место на диапазоне 80 метров в цифровом чемпионате; коллективная радиостанция  UR4NWG занявшая третье место среди коллективок в телеграфном чемпионате. В дальнейшем были определены победители среди винницких участников всех трех чемпионатов по суме набранных очок. Первое место занял Вячеслав Марценюк, UT8NT, второе – Дмитрий Cтаринец, UT3NK и третье Василий Даныш, UT0NN. Победители награждены дипломами и медалями ВОО ЛРУ.

После перерыва работа конференции продолжилась с рассмотрения результатов соревнования «Кубок Жидковского», которые доложил Андрей Моховиков, UT5NM.  В соревновании приняли участие 101 радиолюбитель, в том числе 15 из Винницкой области и 86 из других регионов.  Среди Винницких участников переходящий кубок и диплом получил UT7NW. Второе и третье место заняли соответственно  UT5NC и UT5NM, которые были награждены дипломами и медалями ВОО ЛРУ. В дальнейшем специальными дипломами „Сергей Жидковский” были награждены все участники Кубка из Винницкой области.

Об итогах дней активности ВОО ЛРУ и СПС EM100N рассказал присутствующим Вячеслав Марценюк, UT8NT. Он сообщил, что за работу в днях активности с 1 по 7 апреля было получено 275 заявок на выдачу дипломов, большая часть которых уже отослана заявителям в виде электронных файлов. Заместитель председателя КТК, ведущий областного «круглого стола» В.Гнатовский, ut7ns, довел к сведению присутствующих информацию о работе КТК и обращение областной УДЦР по поводу превышения мощности. Информацию о взаимодействии с структурами МЧС в направлении создания радиолюбительской аварийной службы дополнил в своем повторном выступлении Виталий Удод, UT7NW. В прениях выступили Анатолий Резниченко, UR5NCF (о Чугуевском хамфесте), Георгий Члиянц, UY5XE (о том  же) и Геннадий Чумаков UT7ND (об электронных QSL).

Конференция завершилась розыграшем лотереи среди участников чемпионатов Украины и фуршетом в кафе-столовой санатория.

 

 

Конференция в санатории «Авангард»

Виталий Удод, UT7NW

 

Вот и закончилась Винницкая летняя конференция, проходившая впервые в Немировском санатории "Авангард". Несмотря на некоторые негативные предсказания "наших старожилов" и "недовольных существующим режимом", прошла она на высоком уровне с участием около 70 участников из Винницкой, Кировоградской, Житомирской, Херсонской, Черниговской и Львовской областей. Многие не смогли приехать из-за работы, личных проблем, из-за проведения в эти дни Бессарабской конференции, а также GREEN DAY 2012.

Участников конференции приветствовали руководство Немировской райгосадминистрации, санатория "Авангард", гости, приехавшие из других областей (UY5XE, UT3XX). С отчётом о проведенной работе выступил председатель Винницкого ОО ЛРУ А.Филиппов UT4NZ; о проведенной работе по организации и проведению мероприятий, посвящённых 100 летию радиолюбительского движения на Украине рассказал редактор газеты "Радиоинформ" В.Марценюк UT8NV. Далее о результатах выступления сборной Винницкой области в Чемпионатах Украины 2012 рассказал В.Удод UT7NW, а результатами есть 2 место в CW, 4 место в SSB, и 2 место в RTTY Чемпионатах в областном зачёте. 23 позывных Винничан работало в Чемпионатах и по результатам участия Совет Винницкого ОО ЛРУ решил подвести внутриобластное первенство по каждому из Чемпионатов (призёры были награждены дипломами и медалями), а также отметить специальными призами тех, кто принёс по результатам всех трёх Чемпионатов максимальный вклад в копилку сборной Винницкой области (UT8NT, UT3NK, UT0NN).

После перерыва А.Моховиков UT5NM рассказал об организации и проведении первого Кубка С.Жидковского, в котором приняли участие более 100 радиолюбителей из 7 стран мира. Победителю среди Винничан UT7NW был вручён переходящий Кубок и высказаны соображения каким же образом не дать этому Кубку осесть в одном месте (по Положению он остаётся навсегда трижды победившему подряд) - лучшими из таких соображений были признаны предложения о включении в судейскую коллегию наиболее принципиальных судей UX1IL и UU1AZ.

О результатах проведения дней активности Винничан, работе спецпозывным и выдаче дипломов "С.Жидковский" (выдано около 300 дипломов) рассказал В.Марценюк UT8NT, кроме того на конференции все Винницкие участники Кубка С.Жидковского были награждены такими дипломами в специальных рамках. О работе КДК и нарушениях, которые допускают некоторые Винничане, незаконно считая приватизированной "нашу" частоту 3,608 МГц, рассказал ведущий Винницкого круглого стола В.Гнатовский UT7NS. UR5NCF, UT4NZ, UY5XE рассказали о хамфесте в Чугуеве, UT7ND рассказал о удобстве пользования E-QSL, а также возможности излечения от любых болезней, используя опhеделёные методики.

 UT7NW предложил концепсию развития РАС области и взаимодействия с МЧС (одним из путей продвижения по пути развития РАС есть создание мобильных бригад из радиолюбителей области, готовых в любую минуту оказать помощь государству по устранению последствий стихийных бедствий, а также открытие коллективных радиостанций - центров РАС в районах, наиболее подверженных стихийным бедствиям. В ближайшее время будет проведена демонстрация возможностей радиолюбителей руководству подразделения МЧС при облгосадминистрации.

Завершилась конференция экскурсией по Дворцу княгини Щербатовой, музею и картинной галерее, насчитывающей более 500 экспонатов. Ну а далее фото на память, общение и праздничный банкет. Всем участникам мероприятие очень понравилось и мы благодарны всем организаторам и участникам данной конференции. В ближайшее время репортаж о конференции должен появиться в Винницкой и Киевской газетах, а фото будут размещены на наших сайтах.

Георгием Члиянцем UY5XE был проведен семинар судей для желающих освоить навыки судейства и получить категорию судьи. Кроме того, Георгий рассказал и о той работе, которая проводится по реформированию нашей организации и получению статуса национальной. Не всё так просто, как кажется тем, кто только критикует и ничего не делает.

Сегодня членами Совета Винницкого ОО ЛРУ (UT4NZ, UT5NM, UT7NW) поданы документы в областное управление юстиции о легализации (регистрации) Винницкого ОО ЛРУ как общественного объединения, что позволит нам в ближайшее время заключить договор с облспорткомитетом. Мы долго думали, но решили, что на данном этапе это единственно правильное решение, которое позволит нам двигаться вперёд.

   73! Виталий, UT7NW