Нотатки із «круглого столу»

«Вінницького обласного радіоклубу»

 

Про репітерну систему ВОСТР

  US0NZ Олександр.

Оскільки на Вінниччині вже стабільно працюють репітери R0 та R97, то я хочу щоб країна знала тих, хто взяв активну участь в побудові та організації роботи цих репітерів і фінансуванні цієї роботи. Усе розпочиналося із невеличкого стартапа з портативної радіостанції Алінко, яка працювала спочатку в режимі кросбенда для тестування можливості відновлення цієї роботи. На жаль, попереднє технічне забезпечення нашого репітера R0 щезло у невідомому напрямку, тому було прийнято рішення розпочати все із початку. З приводу організації технічного оснащення репітера  R0 відгукнувся US5NEV Михайло з Мурафи і потихенько почалося відновлення технічних засобів. Були предоставлені радіостанції та інші технічні засоби з метою укомплектування репітерного обладнання.

Програмне забезпечення в досить великому обсязі надав UR5NRG Андрій  з міста Вінниця. Він виконав все програмне забезпеченн, а також компонування самої аппаратури. Дуже великий вклад Андрій зробив у організаційній частині ціє роботи.

А розпочиналося усе із маленької портативки Алінко, котру надав нам UT4NF Іван, який вже певний час проживає в   селі Шляхова Бершадського району. Також були предоставлені технічні засоби US5NKD, це Володимир, який зараз знаходиться у збройних силах Украни. Значний донат на відновлення однієї із радіостанцій зробив US0NY. Потім на заключному етапі активно включився  US0NR, це вінницький радіоаматор, який на КВ на жаль не працює, але працює в УКВ каналі. Велику допомогу в розміщені передаючої частини надав US0NR Ігор Олександрович, такий професійний електрик високого рівня. Ось таким чином зібралась вінницька команда по розгортанню роботи нашого репітера.

А далі все пішло і поїхало. Зявилась змога організувати звязок з південним сходом нашої області та частиною Кіровоградської області через вінницький R0 канал. Активну участь у цьому взяли UR5NID, це недавно ліцензований радіоаматор Павло із міста Бершаді, а також UT4NF, який допомагав консультуванням, а також технічними засобами.

Фінансування цього процесу відбувалось у приватному порядку, потім поступили донати від UT7NI (який придбав двохдіапазонну колінеарну антену), а також US0NY (який допоміг відремонтувати одну із радіостанцій із комплекта репітера).   

Далі з’явилась можливість відновленн роботи R97 репітера і основний донат тут був зроблений US0NY Василем, який зараз знаходитьс у Києві і там працює. Він повністю надав нам технічне обладнання та антену. І ми навіть не очікували, що на діапазоні 430 мгц вдасться отримати такі чудові результати. Репітер R97 працює зараз у штатному режимі і є навіть можливість зробити його роботу не залежною від вимкнення електроенергі.

Репітер R0 Вінницького обласного радіоклубу працює на частоті прийому 145600 кгц, передача 145000 кгц, субтон 88,5 гц. Репітер R097 працює на частоті прийому 439325 кгц, передача – 431725 кгц, субтон 88,5 гц. В області створено репітерну мережу R0 -   R97. Приєднуйтесь до нашого гурту.

                  

 

Валерій Марценюк, ut8nv

Засідання Ради ВОСТР 21.05.2024 року

21 травня в режимs телефонного звязку відбулось чергове засідання ради  Вінницького обласного радіоклубу. Розглядались нижченаведені питання.

1. Підведення підсумків здачі членських внесків 2024 року

З 93-х членів радіоклубу призупинено членство у зв’язку із не сплатою членських внесків для 8 радіоаматорів, в тому числі:

- UT3NC, UR5NAE, UT4NR, UR5NJW відмовились здавати внески;

- 4 радіоаматори, з якими не вдалось встановити зв’язок (можливо перебувають в ЗСУ) -  це UR5NOH, UR5NQD, US5NAN, UR5NCZ.

2. Звільнені від здачі внесків у зв’язку з інвалідністю UR5NP, UT9NQ, UR5NMA, UT4NF.

3. Прийом нових членів клубу:

- Грабчак Олександр Іванович, US5NGR, місто Вінниця;

- Коломієць Андрій Миколайович, UR5NNR, місто Бершадь;

- Першегуба Юрій Анатолієвич, UR5VCP, місто Гайворон.

Вітаємо нових членів клубу. До речі, наш клуб вже отримав регіональний статус та об’єднує радіоаматорів із трьох областей – Вінницької, Хмельницької та Кіровоградської.

4. Про допомогу ЗСУ та UT4NF.

З бюджету ВОСТР виділено:

- 1500 грн US0NZ на ремонт автомобільної техніки для ЗСУ;

- 2000 грн на операцію із відновлення зору Івану Скрипнику UT4NF.

 

 

 

«Круглий стіл» 13.05.2017 року

Сьогодні, 13 травня 2017 року, на «круглому столі» радіоаматорів Вінниччини прозвучала інформація відповідального за QSL-обмін UT4NY про повернення з Росії QSL пошти одного із вінницьких радіоаматорів (який, до речі, одночасно є членом ВРЛ і ЛРУ), немов би із за того, що відправив він цю свою пошту через бюро ГС ВРЛ, а не через бюро ГО ЛРУ. А наш дуже активний член ЛРУ (який став ним тільки у 2016-му році) UT5NC додатково та в деталях пояснив нам нерозумним, що все тут правильно, так тільки і повинно бути у цивілізованих країнах. Єдине, що Юрко нам не пояснив, це того - звідки ноги ростуть у цій ситуації. А ростуть вони із того, що пошта повернулась із бюро СРР на адресу бюро ЛРУ, а чомусь не на адресу бюро ВРЛ. Справа в тому, що Союз радиолюбителей России зараз опинився у такому становищі, яке дуже вже стає схожим на становище Ліги радіоаматорів України. Монополісти  з QSL-обміну у світі, в тому числі в Європі та Росії, втрачають свої позиції саме із тієї ж причини, що її втратило і наше українське ЛРУ – бажання отримувати дивіденди шляхом шантажу радіоаматорів через отримання QSL-карток. Подібна ситуація, як не дивно, виникла і в дуже „демократичній” Росії, де на противагу СРР у цьому році утворилась нова всеросійська організація радіоаматорів під старою історичною назвою «Общество друзей радио». Для того, щоб прояснити ситуацію наведу основні моменти з приводу утворення цієї нової всеросійської організації, які наведені на її сайті.

   =Клуб радиолюбителей «Общество друзей Радио» (сокращенно ОДР) воссоздан 12 февраля 2017 года и является преемником «Общества друзей Радио» существовавшего в 1924-1933 годах. Клуб радиолюбителей «Общество друзей Радио» (ОДР) открыт для всех, кто считает себя радиолюбителем, вне зависимости от членства в других радиолюбительских клубах и/или организациях или не состоящих в оных.

30 апреля 2017 года начался приём в члены Клуба радиолюбителей «Общество друзей Радио» (ОДР). Списки членов ОДР составляются секретариатом Совета ОДР. За эти дни большое количество друзей Радио вступило в ОДР, много молодёжи. Также в ОДР вошли, в качестве коллективных членов - коллективные и клубные радиостанции (радиостанции радиооператоров). В члены Клуба радиолюбителей «Общество друзей Радио» (ОДР) может быть принят радиолюбитель любой страны мира. ОДР открыт для всех, кто считает себя радиолюбителем.

 Основные цели ОДР:

 1. Привлечение молодежи к радиохобби;

 2. Популяризация радиотехнических знаний;

 3. Развитие радиолюбительства.

 Членство в ОДР является добровольным и индивидуальным. Членом ОДР может стать радиолюбитель, достигший возраста 18 лет. Радиолюбителю, вступившему в ОДР,  присваивается членский номер, который может указываться им на эмблеме, отчётах, передаваться в эфире и т.д. Планируется выпуск электронных личных карт члена ОДР с идентификационным номером. Членские взносы пока не предусмотрены, в дальнейшем будут установлены Советом ОДР, ориентировочно ~ 50 руб. в год. В основном для выпуска дипломов, проведения различных соревнований в эфире и т.д. Также планируется для всех членов ОДР бесплатное пользование Международным QSL бюро EURAO QSL Bureaus, "точка входа" будет в России.

Шановні коллеги, зверніть свою увагу на останню фразу в наведеній інформації. Ця фраза якраз і розкриває суть того, чому QSL-бюро (читати - керівництво) СРР розпочинає поводити себе аналогічно QSL-бюро (читати - керівництву) ЛРУ.

Хто бажає дізнатись більш детальну інформацію про діяльність нової російської організації зайдіть на сайт www.radioinform.vn.ua та нажміть кнопку банера «Общество друзей радио». 

Вінниця, 13 травня 2017 року.

 

 

 

 

Про діяльність Вінницького обласного радіоклубу

 

З виступу голови ради клубу В.Марценюка (UT8NV)

на обласному RT 05.03.17 року.

 

Останнім часом почастішали запитання деяких наших дуже активних колег та опонентів щодо напрямів тієї роботи обласного радіоклубу „ВОСТР”, План якої затверджено на осінній конференції 19 листопада 2017 року. Тому я, в черговий раз, доведу до відома членів радіоклубу, а також і до відома усіх зацікавлених осіб пункти цього Плану та деякі підсумки їх виконання.

1. Проведення засідань Ради ГО «Вінницький ОСТР”. На протязі року - відповідальний В.Марценюк, UT8NV.

З початку року проведено три засідання ради у режимі електронної конференції. Останнє засідання, що відбулось 3 березня в режимі голосування по електронній пошті, стосувалось розгляду заяв про вступ у члени організації трьох нових радіоаматорів та деяких аспектів діяльності ради. Новими членами організації стали: Калита Володимир Никифорович (UR5NOY) Немирівський район., членський №82; Шалагай Олександр Дмитрович (US0ND) м.Вінниця чл.№83; Тесленко Микола Іванович (US5NFQ) Літинський район,чл.№84. З чим їх і вітаємо.

2. Підготовка та проведення осінньої звітної конференції ГО «ВОСТР». Листопад 2017 - відповідальний В.Пращук, UT7NY.

Термін виконання цього пункту не вимагає поки що реальних дій. 

3. Організація приймання та обліку членів і коштів ГО „Вінницький ОСТР”. На протязі року - відповідальний В.Марценюк, UT8NV.

Відкрито розрахунковий рахунок в Ощадбанку, на який кожен член організації може особисто перераховувати свої членські внески і отримати офіційний документ про підтвердження такого перерахування. Станом на 3 березня 2017 року членські внески надійшли від 70% членів організації. Відповідно до пункту 4.6 Статуту члени організації протягом першого кварталу поточного бюджетного року в обов’язковому порядку сплачують щорічний членський внесок, розмір котрого визначається Конференцією Організації. Несвоєчасна сплата внеску призводить до тимчасового призупинення членства та надання послуг (обслуговування QSL-бюро, допомога в отриманні ліцензії, тощо). Підставами для автоматичного припинення членства є несплата без поважних причин щорічного членського внеску протягом понад три роки. Таким чином, навіть несплата членських внесків протягом перших двох років не призводить одразу до автоматичного виключення радіоаматора із реєстру членів організації, як це відбувається в ЛРУ. Він тільки втрачає можливість отримання послуг та право голосування на черговій конференції.

4. Проведення „круглих столів” радіоаматорів Вінниччини. На протязі року - відповідальний В.Гнатовський, UT7NS.

Думаю не варто окремо зупинятись на цьому пункті. Ви усі маєте можливість пересвідчитись у його виконанні.

5. Організація проведення спортивно-аматорських заходів (Український ДХ контест, Чемпіонати України (за окремим рішенням), „Кубок Жидковського” (за окремим рішенням), „UR-105, Згадаємо друзів...”, та інших за окремими ініціативами. Відповідно до положень на протязі року, відповідальний В.Даниш, UT0NN.

Відносно цього пункту плану останнім часом в засобах електронного спілкування з боку окремих вінницьких радіоаматорів розгорілись цілі баталії, щодо того хто і як повинен приймати участь у задекларованих змаганнях. Першими в цьому списку стоять Чемпіонати України, які розпочнуться з 11 березня телеграфним чемпіонатом. Коли ми конференцією приймали рішення про участь у цих Чемпіонатах, то була інформація, що у відповідності до договору між Українським контест-клубом і ЛРУ у 2017 році Чемпіонати буде проводити саме контест-клуб. Однак, сталось так, що вищезгаданий договір був у односторонньому порядку розірваний сьогоднішніми очільниками ЛРУ, судячи з усього, з метою додаткового примушування радіоаматорів України до вступу у цю бізнес-структуру, шантажуючи їх бажанням отримати спортивні розряди. Тому, Радою Українського контест-клубу було прийнято очікуване рішення про проведення замість Чемпіонатів України альтернативних змагань під назвою „Першості на призи Українського контест- клубу”.  Радою нашого радіоклубу відповідно було прийнято рішення про участь у першості УКК та ігнорування Чемпіонатів України, які тепер можна з усією відповідальністю назвати „Першістю бізнес-структури під назвою ЛРУ”. 

Відносно проведення „Кубка Жидковського -2017”, то ми теж мали надію на збереження того статус-кво, який склався у 2016 році. Змагання ми проводили разом із, так званим ВП ВОВ ЛРУ, вони проводили судівство, а наша організація займалась нагородженнями переможців. Однак і тут, за прикладом головної штаб-квартири ЛРУ, наші, так звані, колеги,  вирішили теж перетягнути усю ковдру на себе і заявили, що „Кубок Жидковського” вони приватизують та будуть проводити його самостійно. І коли Рада нашого радіоклубу не погодилась із таким розкладом і вирішила проводити це змагання за своїм планом, то знову активізувались радєтєлі за ідею, так званого, примирення (навіть із інших областей).

Розпочалась компанія активного обвинувачення членів Ради радіоклубу в усіляких гріхах, типу внесення розколу в радіоаматорство Вінниччини. Наш активний анонім UT9NA, який іще навіть пішки не ходив під стіл, коли я вже вийшов в ефір під позивним UB5NAP, зовсім нещодавно вилив цілу купу лайна на мою вже досить сиву голову у ряді радіоаматорських рефлекторів. Процитую тільки одну маленьку витримку із цього лайна:

 

Трудно представить себе большее ничтожество, чем винницкий председатель ГО ВОСТР В.П.Марценюк, UT8NV. Этот неизлечимый писака, графоман, пролез в раду местного радиоклуба еще в далеком 2012 году, благодаря своей никчемной газетке Радиоинформ, годной только на подтирку задниц в той же вокзальной общественной уборной”.

 

І от після таких закликів до, так званого, „примирення” ми маємо почути деяких агітаторів від ВП ВОВ ЛРУ та відмовитись від проведення 24 березня запланованого заходу під назвою „Кубок Жидковського 2017”. Думаю, що ці, присутні на „круглому столі”, агітатори (UT4NZ) в подальшому теж доведуть до вашої уваги свої аргументи (письмове звернення UT7NW – зачитано).

6. Поточне забезпечення роботи QSL-бюро ГО «ВОВ ЛРУ”. На протязі року - відповідальний В.В.Пращук, UT7NY.

Відбувається періодичне отримання та відправка пошти через QSL-бюро ГС ВРЛ.

7. Організаційна та правова підтримка радіоаматорів Вінниччини. На протязі року – відповідальні В.Марценюк, UT8NV, В.Пращук, UT7NY.

Проводиться відповідна робота, наприклад у частині допомоги з оформлення заявок на дипломи та звітів про участь у змаганнях, допомога у встановленні антенн, тощо.

8. Координація взаємодії членів ГО „ВОСТР” з УДЦР (отримання та продовження дозволів). На протязі року - відповідальний В.Гнатовський, UT7NS.

Ця робота постійно проводиться Володимиром Віталієвичем. Можливо в подальшому до неї будуть підключенні і інші члени ВОСТР за фактом призначення нового складу КТК.

9. Нагородження ювілярів – членів ГО „Востр” грамотами клубу, В.Марценюк, UT8NV.

За 2016 рік проведено нагородження ювілейними грамотами трьох членів радіоклубу (Синчук, Коваль та Заворотній), а на початку  2017 грамоти надіслані іще двом членам (Філіповському та Задачину).