Про військовий стан та радіоаматорство

 

Валерій Марценюк, UT8NV

 

З 01 січня 2022 року набрав чинності Закон України «Про електронні комунікації» (далі за текстом – Закон ЕК) та, одночасно, втратив чинність Закон України «Про радіочастотний ресурс України», статтею 53 якого були визначені особливості користування радіочастотним ресурсом радіоаматорами України .

Відповідно до частини 5 пункту 3 статті 46 Закону ЕК користування радіочастотним спектром радіоаматорами здійснюється відповідно до Регламенту аматорського радіозв'язку України та на підставі гармонізованих та національних експлуатаційних документів, виданих у порядку та за формою, встановленими регуляторним органом. Регламент аматорського радіозв'язку України розробляє та затверджує регуляторний орган після проведення консультацій з громадськими організаціями радіоаматорів України. Частиною 4 пункту 3 статті 45 Закону ЕК визначено, що оформлення експлуатаційних документів, пов'язаних з користуванням радіочастотним спектром, радіоаматорам здійснює державне підприємство, що перебуває у сфері управління регуляторного органу за його дорученням.

На практиці ж виявилось (як це часто буває у нашій країні), що Законом ЕК не тільки не визначено цей самий „регуляторний орган”, але також не визначене і відповідне підприємство, яке здійснює оформлення експлуатаційних документів, пов'язаних з користуванням радіочастотним спектром радіоаматорами. Пр факту на даний час ці питання зависли у повітрі.

Звичайно, це можна було виправдати введенням воєнного стану, внаслідок чого на території України діє заборона на використання та роботу аматорських радіостанцій. Однак не все так просто у цьому інформаціййно розвинутому світі. Не просто, тому що ця сама  заборона  на практиці є анахронізмом і явним пережитком з часів другої світової війни, у якій саме радіо являлось основним джерелом передачі інформації.

Заборонивши нам радіоаматорам роботу в ефірі на виділених саме нам ділянках радіочастот, законодавець чомусь зовсім забув про Інтернет та супутникові мережі, через які передаються такі об’єми інформації, які не падають у жодне порівняння із класичним аматорським радіообміном.

Здавалося б що про про ситуацію, яка склалась із радіоаматорством у нашій країні можна було б зараз і промовчати. Однак, війна рано чи пізно закінчиться і нам доведеться  зайнятись відновленням прав радіоаматорів, і не тільки у частині відмови від анахроністичних постулатів щодо заборони роботи в ефірі під час війни. Саме така робота дала б можливість радіоаматорам здійснювати акції інформаційного спротиву діям держави-агресора через безпосередні контакти із радіоаматорами цієї країни. На даний же момент часу такі дії ми здійснюємо послуговуючись послугами Інтернет-ресурсів, що не заборонено чинним законодавством України.

Окрім сказаного (розрегульоване законодавство та заброна роботи в ефірі) перед радіоаматорами повоєнної України постане питання приведення положень Регламенту до європейських норм. А тут, як відомо, досить багато прогалин сформованих нашим корупційним чиновництвом та інерційною системою влади. Це і вкрадені бізнесовими структурами ділянки радіочастот, це і спотворення дозволених потужностей, це і застаріла система формування кличних сигналів, це і бажання окремих структур влади отримати прибуток  від нашого хоббі, а не боротись із буревієм перешкод, це і абсолютне ігнорування владою питань радіоелектронної освіченності юного покоління  в рамках арихиважливого національно-патріотичного виховання, тощо.

Питань багато, але чи є їх кому вирішувати. На жаль  і тут явні прогалини. Із двох загальноукраїнських організацій ЛРУ та ВРЛ, перша втратила довір'я більшості радіоаматорів України,  перетворившись у бізнес-структуру. А друга останніх два роки, після смерті І.Зельдіна (UR5LCV), практично зовсім щезла із інформаційного простору України. Так що викликів багато і нам їх вирішувати!!!                

 

 

Звернення

Вінницького обласного радіоклубу до радіоаматорів України

 

Шановні колеги!

Розвязана кривавим Путлером війна Російської Федерації проти українського народу призвела до припинення радіаматорської діяльності в Україні на час надзвичайного та військового станів. Наш Вінницький обласний радіоклуб у своїх планах передбачав проведення у 2022 році чотирьох міжнародних змагань та ювілейний захід до 110-річчя зародження радіоаматорства в Україні. Проведення першого із змагань під назвою „Тарас Шевченко 208” було заплановано на день народження поета 9 березня. Зрозуміло, що  як це змагання так і наступне „Кубок Сергя Жидковського” (18 березня) провести буде неможливо. У зв'язку із цією ситуацією ми надіслали текст із наступним змістом для коригування Положення змагання на портал держави-агресора qrz.ru:

=В связи с кровавой войной, развязанной руководством Российской федерации против суверенной Украины, соревнование "Тарас Шевченко – гений украинцев", учрежденное в честь 208-й годовщины со дня рождения поэта в 2022 году проводится не будет.=

Закликаємо засновників наступних змагань  наслідувати нашому прикладу:

1.Молодежный Кубок им. В. В. Русинова UT8LL (заплановано на 2 березня 2022 року,
 
відповідальні ut0lwr@ukr.net, ur6gwz@ukr.net);

2.Open UKRAINE RTTY Championship (заплановано на 5-6 березня 2022 року, адреса krs@model.poltava.ua).

В подальшому ми плануємо звернутись до радіоаматорів інших держав із закликом щодо виключення радіоаматорів Російської федерації із складу учасників міжнародних змагань.

Слава Україні!   Героям слава!

За дорученням Ради ВОСТР голова ради Валерій Марценюк (ut8nv)

 

 

Обращение к участникам международных тестов

Розвязаная Российской Федерации кровавая война против украинского народа привела к прекращению радиолюбительской деятельности в Украине на время чрезвычайного и военного положений. Проведение соревнования под названием „Тарас Шевченко 208” было запланировано на день рождения поэта 9 марта. Понятно, что это соревнование вследствие военных действий провести невозможно. В связи с этой ситуацией мы послали на портал qrz.ru текст со следующим содержанием для корректирования Положения соревнования:

=В связи с кровавой войной, развязанной руководством Российской федерации против суверенной Украины, соревнование "Тарас Шевченко – гений украинцев", учрежденное в честь 208-и годовщины со дня рождения поэта в 2022 году проводится не будет.=

Как и следовало было ожидать, эта корректировка проигнорирована администрацией портала, что эквивалентно поддержке преступных действий президента РФ Владимира Путина и его окружения.  С тех же причин не будет проведено и ежегодное международное соревнование „Кубок Сергея Жидковсого 2022”, запланированное на 18 марта 2022 года.

                  Совет Винницкого областного радиоклуба

 

 

А от що з цього приводу пишуть радіоаматори України і світу

 

Зараз відповідно до рекомендацій МОК багато міжнародних спортивних федерацій виключають спортсменів Росії зі своїх змагань (зокрема, футбол, хокей, фігурне катання, параолiмпiада). Чому б ВРЛ/ЛРУ не звернутися до всіх організацій - членів ІАRU з пропозицією не приймати звіти за свої національні змагання від радіоаматорів Росії?

Поширте цю ідею до якнайбільшого кола зацікавлених. 73! Виктор, UX5PS

 

З цього питання вже є Звернення Міністерства молоді та спорту України

       Шановні колеги, будь-ласка проводьте роботу з федераціями щодо активного руху до міжнародних організацій щодо позбавлення країн-агресорів усіх прав на міжнародному рівні.  Нехай відомі спортсмени роблять звернення в соціальних мережах до всього світу з лозунгами припинення війни!!!  Зараз всім дуже важко, давайте не опускати руки, разом згуртуємося та будемо намагатися робити свої кроки до припинення цієї війни!!!!

       Тому закликаємо:

       1) Виключити Росію з усіх міжнародних спільнот (МОК, ФІФА, УЄФА та багато інших);

       2) Заборонити виступати будь-яким російським спортсменам на міжнародних змаганнях;

       3) Зупинити продаж прав на трансляції міжнародних змагань російським каналам;

       4) Заборонити російським компаніям бути спонсорами міжнародних змагань та клубів;

       5) Підтримати Україну інформаційно.

Долучайтеся до поширення правдивої інформації стосовно дій з боку країн - агресорів (Росіі та Білорусіі)

        Шановні президенти федерацій!

Прохання підготувати такі звернення на всі міжнародні федерації. Прохання офіційно отримати відповідь.

Також просимо вести з цього питання переговори і пояснювати чому ми про це просимо та просимо підтримати.

Якщо якась федерація не підтримує це звернення прошу інформувати. Дякую

        Орієнтовний текст прикладається.

      

 Асташева Светлана

 

 

Спасибо за письмо, конечно, я воспринял ваше решение благосклонно.

Я за вас всей душой и мы вам сочувствуем, всячески помогаем.

Надеюсь, ты справишься с этими русскими убийцами!!!!

Желаю вам много сил, надеюсь, что думающие себя россияне справятся с Путиным. Свободная Украина!!!

       Tadeusz SP1NQN/SN1T

 

Ув Друзья, по ссылкам есть необходимая информация для тех кто желает вытащить из пекла войны своих детей и близких... Распространите пожалуйста инфо по вашим форумах и каналам связи. Если будут какие-то вопросы - я на связи 24/24 часа...

Полезная информация для граждан Украины в Молдове   https://dopomoga.gov.md/

Инфоцентр для беженцев из Украины! https://simpals.999.md/help_refugees

     73 de Valery, ER1BF !

 

Dear radio amateurs in Vinnytsia.

Here in Finland we understand that now is not the time for nice amateur radio contests. We all have much more important things to take care of. I can only say this. We have seen this before. We saw it in Finland 30.11.1939 when the bombs started to fall over Helsinki. You saw it in Vinnytsia 1937-1938, when 10 000 innocent people got "CCCP special treatment", a shot in the neck. Until a week ago I hoped that those days would be over but now I understand. Once a crook, always a crook. The hooligans will not change and they respect only force.

Be strong now and do not give in to the crooks. If you need to send women and children away from Ukraine, they are welcome to us. You are our brothers and sisters and we must together stand united against the crooks. To the fighters I say: fight as hard as you can. The crooks understand only force. Sweden and Finland are sending military materiel to Ukraine.

The European Union and USA have put heavy economic sanctions on the crooks. In time this will weaken the hooligans and put them on their knees. Because money talks, because money has a lot of power. We should exclude the crooks from all business and freeze their assets until the hooligans have

1. withdrawn all their forces from Ukraine,

2. returned all robbed land back to Ukraine,

3. changed their leader and

4. asked for forgiveness.

So try now to hold out, because after darkness there will be light. I hope that after the war I will be able to come to Vinnytsia Radio Club. Maybe we could do some contesting together.

Slava Ukraini!

73 de OH1SIC/SM5SIC Göran Ingemar Backman 

 

Гугл-перевод письма OH1SIC/SM5SIC

Дорогие радиолюбители в Vinnytsia. Здесь в Финляндии мы понимаем, что это сейчас не время для хороших любительских радиоконтестов. Мы все имеем много более важных вещей, чтобы ими заниматься. Я могу только говорить об этом. Мы видели это раньше. Мы видели это в Финляндии 30.11.1939, когда бомбы были сброшены на Хельсинки. Вы видели это в Vinnytsia 1937-1938, когда 10 000 невинных человек получило "CCCP специальное лечение" выстрелом в голову.

Всего неделю назад я надеялся, что те дни закончились, но сейчас я понимаю что нет. Однажды рашист, всегда рашист. Рашисты не меняются и они уважают только силу. Будьте сильными сейчас и давайте отпор рпшистам. Если вам нужно послать женщин и детей далеко от Украины, они желанны нам. Вы - наши братья и сестры и мы должны вместе объединится против окупантов. Бойцам я  скажу -  будьте настолько твердыми, как вы можете. Рашисты понимают только силу. Швеция и Финляндия отправляют военную материальную помощь Украине.

 Евросоюз и США наложили тяжелые экономические санкции на рашистов. Со временем это их ослабит и поставит их на колени. Пусть говорят деньги, потому что они имеют большую силу. Мы должны исключить россиян из всего бизнеса и заморозить их активы и принудить:

1. забрать все их силы из Украины,

2. возвратить всю оккупированную землю обратно к Украине,

3. изменить их лидера и

4. просить о прощении.

Я надеюсь, что после войны я смогу прибыть в Vinnytsia Клуб Радио. Возможно мы сможем сделать некоторые контесты вместе.  Слава Ukraini! 73 de OH1SIC/SM5SIC Göran Ingemar Backman 

 

 

Друзі. Доброго ранку

Хтось із родин радіоаматорів потребує допомоги в Польщі? Хтось їде до Польщі, а сім’ю нема кому забрати? Вони не знають, де будуть спати? Ми можемо організувати польські родини, які проводяться. І будуть вітати сім’ї з дітьми.
Якщо хтось із ваших сімей поїде до Польщі, але нема до кого, дайте мені знати. Ми постараємося допомогти, знайдемо дім і сім’ю, яка забере вас додому.

Wojtek SQ3BKI

ZIELONA GÓRA – POLSKA tel/whatsapp +48 5O 9O 56 3O один