Літературна година в Яришівці

 

16 вересня 2014р. в школі 2-3 ступеню села Яришівки  Тиврівського району за підтримки відділу освіти райдержадміністрації та районної ради відбувся літературний захід під назвою "Над Бугом-рікою". Захід у вигляді літературної години був присвячений 100-річчю від дня народження письменника-земляка Пантелія Івановича Марценюка.

 

           

 

Літературну годину відкрила директор школи Яцухно Наталія Іванівна. У своєму виступі вона відзначила, що Пантелій Іванович Марценюк розпочав свою педагогічну діяльність саме у школі села Яришівки. Було це в далекому 1932 році.

 

 

В актовій залі школи зібрались учні школи, педагогічні працівники та жителі села Яришівки. Також на захід прибула група представників Вінницької організації Спілки письменників України Андрій Валентинович Стебелев, Жанна Віталієвна Дмитренко та місцевий письменник Василь Борисович Заремба.

 

 

Ведучі літературної години довели до відома присутніх коротку біографію письменника, задекламували окремі фрагменти з його книги „Над Бугом-рікою”. Інформація супроводжувалась презентацією ряду фотографій, що відобразили життєвий  шлях  Пантелія Івановича Марценюка.

 

 

Окрасою літературного вечора стала пісня Олександра Клименко під назвою «Над Бугом-рікою», слова з якої були вибрані ювіляром у якості епіграфу до книги.

 

 

Учні школи декламували вірші Пантелія Марценюка.

 

 

Шкільний хор виконав декілька народних та ліричних пісень.

 

 

Письменник Андрій Стебелєв звернувся до присутніх з вітальним словом та закликав учнів уважно вивчати історію свого рідного краю.

 

 

Поетеса Жанна Дмитренко розповіла про свої враження від спілкування з Пантелеєм Івановичем Марценюком у школі села Витави. Було це у далекому 1972 році, коли Жанна Вітальєвна тільки що розпочинала свій довгий шлях на освітній ниві. Вона зачитала присутнім свої вірші присвячені ювіляру.

 

 

Декілька музикальних творів та пісень виконала під час заходу творчий працівник Вінницького районного будинку культури Ольга Бойко.

 

 

На заході була презентована невелика виставка творів Пантелія Івановича Марценюка.

 

 

В подальшому слово було надано сину ювіляра Валерію Марценюку, теж письменнику, який коротко розповів про нелегкий життєвий та творчий шлях батька. Він подарував  учасникам літературного вечора декілька екземплярів книги  Пантелія Івановича Марценюка «Над Бугом-рікою» та власних книг під назвами „Трагічна любов отамана Артема” і «Помста привида».

 

 

Завершився захід запрошенням на наступну літературну годину, яка має відбутись у школі села Яришівка 2 жовтня 2014 року.